Wątek: Wojny w WFRP
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-09-2010, 15:59   #9
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Nie znam Warhammera figurkowego (i nie poznam z racji wspomnianych przez Ciebie kosztów), ale wygląda mi to trochę na powtarzanie pracy już wykonanej. Chyba że rzeczywiście bitewniak stawia na zrównoważone armie, a nie na zachowanie klimatu Starego Świata itp. Ale w tej dziedzinie Ci muszę wierzyć na słowo.
Jak zobaczyłem początek Twojego tekstu, to aż myślałem, że ktoś robi moda do którejś gry z serii Total War, bazującego na Warhammerze. Co nota bene nie zdziwiłoby mnie zbytnio.

Jeśli chodzi o zabawę tego typu na forum, to... hmmm... czemu nie? Zastanowiłbym się jednak nad kilkoma sprawami. Pierwsze primo: czy gracz to generał, czy np. porucznik. Ta druga opcja jest o tyle kusząca, że jest miejsce dla większej liczby graczy i każdy musi przewidzieć, że jego kompan, kolokwialnie mówiąc, da ciała. Secundo: sądzę, że zabawa na całego byłaby wtedy, gdyby przy okazji można dowodzić armią w czasie przemarszu, zimowania itp. Oczywiście wtedy tura nie trwałaby 10 minut, tylko tydzień, albo i miesiąc. Można by się wtedy zmierzyć z problemem motywowania armii, upilnowania co bardziej swawolnych jednostek, zwiadu itd. Tertio: jakby do tego dorzucić zarządzanie jakąś prowincją, to już masz War naprawdę Total.

Możesz tutaj wrzucić jakiś zapis rozegranych bitew? Ciekaw jestem głównie ile to pracy od strony graficznej. Starczy link.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem