Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-09-2010, 21:20   #9
Idylla
 
Idylla's Avatar
 
Reputacja: 1 Idylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znanyIdylla wkrótce będzie znany
Ja tylko na chwilę.

Kilka osób pytało mnie jak to jest z realiami historycznymi. Czy zamierzam je przestrzec w jakim stopniu. Jak wiele trzeba wiedziec o tym okresie.

Generalnie sesja będzie się stosunkowo trzymała realiów. Będą pojawiały się ówczesne problemy, choroby, problemy, radości dnia codziennego, obowiązki i przyjemności należne strudzonemu marynarzowi. Nie wymaga wielkiej wiedzy historycznej, chociaż jest ona oczywiście mile widziana, większość faktów postaram się w mniejszym lub większym stopniu przemycić w moich postach, zatem nie musicie się martwic o to szczególnie mocno.

Dla mnie najważniejsze jest, żebyście orientowali się w sytuacji, w jakiej toczyć się będzie akcja, co dzieje się w waszych ojczyznach, podstawowe informacje historyczne.

Nie zamierzam się sztywno trzymać dokładnie każdego z detali i najmniejszej informacji dotyczącej tej epoki. Nieco inicjatywy i drobne przeskoki czasowe, które niewiele zaszkodzą sesji też zapewne będą miały miejsce. Moim zdaniem historia jest tutaj pomocą niebywałą, ale nie determinującym całą akcję elementem. Oczywiście nawiązania będą do faktów historycznych, sławnych postaci, miejsc, wydarzeń. Niekiedy może się okazać, że wasze postacie będą świadkami jakiegoś historycznego wydarzenia albo będą brały w nim udział.

Dlaczego nie martwcie się o realia aż tak mocno. Do stworzenia postaci podstawowa wiedza historyczna wystarczy. Później wszystko się jeszcze okaże
 
Idylla jest offline