Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2010, 08:19   #40
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Cytat:
Postać ma wszystko gdzieś i robi jak mu się podoba - no wypisz wymaluj ChN
Jak dla mnie egocentryk egoista. Patrzący na świat przez pryzmat własnego nosa. Krótko mówiąc NZ. Co wcale nie znaczy, że musi krzywdzić innych. Bynajmniej. Natomiast filantropa z niego ciężko zrobić, to pewne.

Moim zdaniem "Charakter" jest wartością zbędną. Rzeczą niegrywalną a jeśli już, wychodzi zwykle groteska. I to nie tylko dla tego, że Gracze/MG nie umieją tego oceniać i odegrać. To również przekolorowanie tych postaw i ustawienie ich w sztucznym szablonie. Czy w/w egocentryk egoista nie może w przypływie nastroju, chwili podać potrzebującemu dłoni? Ot, bo miał wspomnienie z dzieciństwa, bo go ujęło to za serce etc? Może. Czy zaraz straci w oczach jakichś opiekuńczych mocy? Niby czemu? Jednak zasady systemów [wielu wbrew pozorom] oczekują właśnie takich jaskrawych przekolorwań.

Stąd i moje całkowite niemal odejście od takiego sztampowego segregowania Graczy. Wolę odpowiadać na działania Graczy światem i uwzględniać ich czyny punktami zaczerpniętej z GoT d20, dopasowanej przez WD i malahaja do potrzeb naszych zabaw, REPUTACJI. Tu nie ma zmiłowania. Co czynisz będzie ci zapamiętane. O ile wieść o tym się rozejdzie.

Tak mi wygodniej i wydaje się sensowniej.

P
B
.
 
Bielon jest offline