Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2010, 06:26   #43
Uzuu
 
Uzuu's Avatar
 
Reputacja: 1 Uzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skałUzuu jest jak klejnot wśród skał
Sorki Marok ale porządek pomylił Ci się ze schematem. Jedyne co będzie widać w postępowaniu seryjnego zabójcy to schemat. Jego działania wywołują chaos i zamieszanie. Wywołują strach i wszystkie te negatywne cechy jak nienawiść i złość oraz chęć zemsty. Praworządność to właśnie stosunek do prawa i jego przestrzegania. Dlatego większość osób będzie miała charakter raczej neutralny, czasem coś przeskrobią ale nie na tyle by wywołać zamieszki lub powszechne niezadowolenie społeczne. Będą raczej przestrzegać prawa generalnie. Po prostu w życiu granica pomiędzy praworządnością/neutralnością/chaosem jest tak cienka że niezauważalna prawie.

Osobiście po wielu przemyśleniach nie mam już problemów w opisaniu charakteru który będzie miała dana postać, jedyne co mi przeszkadza to że opis ten utrzymuje nas w pewnym schemacie, ramach których nie powinno się przekraczać. Wiem że charakter w dnd można zmienić ale to wymaga udowodnienia mg że tak się właśnie stało... A jest tyle sytuacji które mogą sprawić że jeden moment zmienia nasze życie czy to na lepsze czy gorsze. Oczywiście ma to sens jeśli odgrywamy postacie bo jeśli nie charakter jest następnym atutem mającym swoje wady i zalety.

Cały czas mi chodzi po głowie pomysł jak by tu charaktery z systemu wykasować ale okazuje się że są one wplecione bardzo silnie w mechanikę.
 
__________________
He who runs away
lives to fight another day
Uzuu jest offline