Wątek: Kwiatki z sesji
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2010, 22:54   #164
Vangard
 
Vangard's Avatar
 
Reputacja: 1 Vangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodzeVangard jest na bardzo dobrej drodze
MG: jesteście w lesie... bla bla bla

jakiś czas później

Gracz: szukam jakiegoś drzewa
MG (zrezygnowany): a gdzie jesteś?
Gracz: no? (odkrywczo) w lesie!

chwila ciszy

Gracz: to jest jakieś drzewo?


Jak prowadziłem miałem taką sytuację, że musiałem się skupić na jednym graczu, pozostali się niecierpliwili i co rusz mi zadawali pytania. Ja półgębkiem im odpowiadałem na odczepne "nie wiesz", "nie wiesz" i tak ciągle, nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Nieco później pytam gracza: Co robisz?, on na to: Nie wiesz. Wyciągnąłem wniosek: nigdy nie ignoruj żadnego z graczy i poświęcaj wszystkim jednakowo uwagę.



Podczas innej sesji w pewien autorski system gracze przy tworzeniu postaci losowali jaki mają status społeczny/urodzenie. Jeden był demonologiem szlachcicem, drugi bardem mieszczaninem, trzeci natomiast chłopem łucznikiem. Wyszły jakieś głupie sytuacje gdzie szlachcic z mieszczaninem byli w komitywie przeciw chłopu (gracz miał niezbyt trafione wejścia podczas sesji) no i zaczęły się wyzwiska. Luźne skojarzenie: chłop-pole-ziemniaki, więc łucznik został mianowany ziemniakiem. Potem były zgadywanki:
-co to jest pospolite ruszenie?
-sałatka ziemniaczana

-co to jest chłop we wojsku?
-ziemniaki w mundurkach

-chłop palony na stosie?
-pieczony ziemniak

itp.
Skutek tego taki, że gracz grający chłopem poszedł do domu. Ale wesoło było
 
__________________
moja pierwsza sesja na forum (z przed czterech lat): http://lastinn.info/archiwum-sesji-i...pod-rynne.html
sesja obecna: http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/92...linga-snu.html
Vangard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem