Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-10-2010, 21:08   #66
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Cedryk Zobacz post
Nie mieszaj pojęć koła charakteru z Wielkim Kołem kosmologicznym które nie ma nic z tym wspólnego, ono tylko porządkuje układ kosmologiczny.
LOL

Czyli świat, w którym jest wiadomo co się dzieje po śmierci zupełnie nie ma nic wspólnego z systemem charakterów, który jest odzwieciedleniem zaświatów i docelowym punktem gdzie trafiają dusze osób o odpowiednich charakterach. Zupełnie przypadkowo osoba chaotyczna trafi do Limbo, a osoba praworządna do Mechanusa. Baator i Otchłań zupełnie przypadkowo prowadzą Wojnę Krwi tak jak przypadkowo Baator leży bliżej Mechanusa, a Otchłań Limbo.

No niech będzie i tak jeżeli tak sobie życzysz. ALE TO JEST BŁĘDNE! - jakby zakrzyknął typ z Dwa Głupie Psy.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Najpierw ukazujesz jak to niedobrze zrobili w czwartej edycji, a gdy odpowiadam na twoje argumenty swoimi ty przywalasz mi schematy z trzeciej edycji. To ja się pogubiłem czy ty?
Ty. Pisząc, że niedobrze zrobili w 4ed pisałem również o tym, że lepiej było w 3ed - zatem to było porównanie. I porównanie to było i w przytoczonym fragmencie.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Właśnie sam sobie udowodniłeś że nie ma nadrzędnego, naturalnego pojęcia dobra i zła, a pochodzi ono z sumy doświadczeń danego człowieka.
Nie wiem czym się zajmujesz w życiu, ale chyba nie znasz świata dość dobrze. Pierwotność różnicy między dobrem i złem jest tak oczywista, że rzeczywiście trudno jest to udowodnić... tak samo jak trudno byłoby udowodnić daltonistom, że kolory świata są inne niż oni je widzą.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Twoim argumentem jest to że "moja rzeczywistość obiektywna jest lepsza od twojej relatywistycznej".
Raczej "nie ma niczego innego niż obiektywna rzeczywistość"

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Nie widzę powodu dlaczego w ogóle miałbym się orientować. Kraj słynący z najlepszego poszanowania prawa (USA), słynie jednocześnie z największej wolności.
Hahahahaha. Ty byłeś tam? Nie wierz we wszystko co mówią. (ten śmiech to z tego, że już dawno nie słyszałem tego zdania, takie rzeczy kupowało się na początku lat 90)

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Nie nie uważam że to wszystko jedno, uważam że te pojęcia zależą od wychowania, tradycji, wykształcenia i wielu innych czynników, więc nie można mówić że istnieje jakiś jedyny i słuszny wzorzec.
To jest nienatemat i nie zamierzam tego kontynuować (właściwie to już odpisałem, ale skasowałem - pojeździj po świecie i zobacz, że rodzimy się z takim samym wzorcem zachowań, a dalej jest on modyfikowany, czasem korumpowany).


Panicz - jednak próbuję odnaleźć ostateczny dowód, bo takich małych dowodów można garściami...
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 10-10-2010 o 21:10.
Anonim jest offline