Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2010, 08:37   #17
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Po powodzi wreszcie coś się dzieje w mangghdze.

14 października 2010, o 20.00 odbędzie się spektakl taneczny Letter from Lady L w wykonaniu Takako Matsudy (Takako Matsuda – choreografia, tekst, taniec; Bartosz Cybowski – światło; Tsuneko Toriumi – kostiumy)

Bilety – 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) – do nabycia w kasie Muzeum manggha: od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 17.30 oraz przed spektaklem.


Dwie godziny wcześniej, czyli o 18.00 odbędzie się wernisaż rozpoczynający Wystawę chińskiej kaligrafii Liu Tai Hao. Wystawa będzie czynna do 14.11.2010.


***

15 października, godzina 17.00 odbędzie się wykład oraz pokaz ikebany w wykonaniu profesor Teruko Miyano ze szkoły Ikenobo. Wstęp wolny.

16 i 17 października, godzina 10.00–12.00 odbędą się warsztaty ikebany – kompozycje szkoły Ikenobo. Prowadzenie: Teruko Miyano, Kazuko Takeuchi oraz Junko Ogushi.
Koszt warsztatów: 50 PLN

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację
Zapisy na warsztaty: muzeum@manggha.krakow.pl lub 12 267 27 03, w. 100

***

Martwa natura z japońską laleczką
...

... to wystawa czynna od 19 października 2010 roku do 9 stycznia 2011 roku.
Cytat:
Celem ekspozycji jest zaprezentowanie motywu japońskiej lalki w malarstwie polskich modernistów oraz artystów współczesnych. Trwająca nieustannie od schyłku XIX wieku fascynacja kulturą i estetyką Japonii przejawia się takŜe w upodobaniu do japońskich bibelotów, wśród których jednym z najpopularniejszych jest odziana w barwne kimono porcelanowa japońska lalka. Zainteresowanie japońską laleczką – nie tylko jako wdzięcznym motywem, ale takŜe jako nośnym symbolem i alegorią – obecne jest w twórczości wielu wybitnych polskich malarzy, takich jak Olga Boznańska, Józef Pankiewicz, Alfons Karpiński, Józef Mehoffer, Leon Wyczółkowski i wielu innych artystów, których prace zostaną zaprezentowane na ekspozycji. Część obiektów, udostępniona przez prywatnych kolekcjonerów oraz sprowadzona z zagranicy, wystawiana będzie w Polsce po raz pierwszy, co z pewnością przyczyni się do duŜego zainteresowania wystawą. Wystawie towarzyszyć będzie druk dwujęzycznego katalogu, gdzie oprócz komentarza do zgromadzonych na ekspozycji obiektów, znajdą się równieŜ przykłady wykorzystania motywu japońskiej laleczki w modzie, filmie animowanym, teledysku, fotografii, teatrze oraz grafice. W czasie trwania wystawy, tj. w dniach 21-23 października 2010 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbywać się będzie międzynarodowa konferencja organizowana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Sztuki Orientu, w której udział wezmą wybitni specjaliści z zakresu historii sztuki i kultury Japonii z Polski, Europy i Japonii. Wystawa objęta będzie Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce.
 
Sayane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem