Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-10-2010, 19:20   #68
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Najpierw udowadniałeś że zły charakter jest bliższy prawu, na co ja w dwóch kolejnych postach odpowiedziałem, że według mnie jest to błędne założenie. Dyskusja cały czas w tym punkcie dotyczyła czwartej edycji. Potem nazwałeś mnie spamerem i przywaliłeś schemacik, który prawie wszyscy znają z trzeciej edycji i dałeś porównanie, które nic do dyskusji nie wnosi tzn. nie jest poparte żadnym argumentem. Wybacz, ale to nie ja się pogubiłem.
Twarzopalma. Ja wiem, że cokolwiek napiszę to ty będziesz musiał odpisać, ale... a zresztą chrzanię to.

"To nie ja się pogubiłem!" - krzyknął ktoś w ciemnej jaskini, z której już się nie wydostanie.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Kolejny przykład świetnej argumentacji, jak nie mam żadnych argumentów to przynajmniej gościa umniejszę, wyśmiewając go.
Na to, że słońce istnieje mam nawet mniej argumentów niż na to, że dobro i zło istnieje w obiektywnej rzeczywistości. Uważasz, że słońce istnieje relatywnie? To mi przypomina scenę z Wehikuł Czasu (z lat 60 o ile pamiętam, nie chcę teraz sprawdzać), gdy podróżnik w czasie próbował przekonać jednego typa, że minimaszyna czasu jest w tym samym miejscu, ale w innym czasie, a tenże typ machał ręką i mówił, że tam nic nie ma bo nie może dotknąć.
Obiektywne dobro i obiektywne zło istnieją w obiektywnej rzeczywistości. Nie machaj tam ręką.
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Kolejny piękny argument, moja racja jest lepsza bo mojsza. Brawo tylko że ja przynajmniej dawałem przykłady na potwierdzenie mych twierdzeń, ale Brawo.
To nie był argument tylko fakt. Wiesz co to fakt? Prawda? Czy to też jest dla ciebie relatywne? Skoro uważasz, że to, że istnieje obiektywna rzeczywistość to czyiś argument to znaczy, że uważasz, że sam jesteś jedynie czyjąś opinią?

Dobra. To ja jestem głupi, że odpowiadam.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
I znowu silny argument, ale odpowiem. System prawny USA nie jest może idealny, ale pozycja tego kraju w świecie pokazuje że niczego lepszego nie wymyślono. Poza tym sugerowałeś że charakterowi praworządnemu bliżej jest do faszyzmu, a przecież faszyści w Niemczech nagminnie łamali prawo własnego kraju.
Poddaję się. Zaspamowałeś mnie na tyle, że mi się nie chce tego kontynuować. No, ale doszedłeś do wniosku, że nieistniejesz, więc twoje wypowiedzi też nieistnieją. To znaczy, że nikt na forum się niezirytuje tym wszystkim.

Rok urodzenia 1975? Ogółem to wszystko to niezły troll. Sam dałem się nabrać (no może zorientowałem się wcześniej, ale ja lubię jałowe) aż do tej ostatniej wypowiedzi, na którą teraz odpowiadam.

1. System prawny USA nie ma prawie nic wspólnego z ich pozycją na świecie.
2. D&D4 dało... ech, miałem już tego nie pisać, ale czuję, że jednak mam ochotę: D&D4 dało rozróżnienie charakteru złych postaci na Zły i Chaotyczny Zły. Pamiętając o D&D3 charakter Zły zastąpił Praworządny Zły i Neutralny Zły, a Chaotyczny Zły to nadal Chaotyczny Zły. Wynika z tego (choć może to być przypadek bo sensowną opinią wydaje się opinia, że Chaotyczny Zły to większe zło niż Praworządny Zły), że twórcy systemu charakteru D&D4 chcieli pokazać, że samo Zło jest złem niechaotycznym, a więc praworządnym.

Nawet nie łudzę się, że zrozumiesz ten punkt drugi i nadal będziesz krzyczał z jaskini, że nie zgubiłeś się, a potem będziesz machał łapami w miejscu, z którego wehikuł czasu wyruszył w inny czas.

3. Niemcy III Rzeszy nagminnie łamali swoje prawo? "Nie-wydaje-MNIE-sie" choć to modna opinia w ramach "biedni Niemcy ofiarami Hitlera"



--------------------------------------------------------------------------------------------------------




Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Ja uważam że moja wypowiedź była na temat, gdyż próbujemy odpowiedzieć na pytanie czy w D&D są jakieś ostateczne wzorce charakteru, czy może interpretować je w odniesieniu do wychowania, środowiska życia etc. danej postaci.
Istnienie Wielkiego Koła i czarów opartych na charakterach sprawia, że w zasadach D&D jest wpisane obiektywne spojrzenie na dobro i zło, porządek i chaos.

Zasady D&D są tworzone dla MG i graczy i zasady te dowolnie można modyfikować wstawiając również relatywne spojrzenie na dobro i zło, porządek i chaos zamiast domyślnego obiektywnego.

To od tych myślników to na temat, więc nie odpowiadaj na to co jest powyżej myślników, ewentualnie zgłoś życzenie audiencji przez gg to się odezwę.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 12-10-2010 o 19:22.
Anonim jest offline