Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2010, 22:23   #76
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Łatwo jest obrażać kogoś siedząc za szklanym ekranikiem w domu, gorzej powiedzieć te same słowa bezpośrednio w twarz, no cóż nie ja tu podkuliłem ogon.
Hohoho, to mi z kolei przypomina scenę z Powrót do Przyszłości, gdy Martiemu mówili "Chicken? Chicken?" Napewno łatwo ci mnie obrażać siedząc za szklanym ekranikiem w domu, ale jestem równie pewny, że nie powiedziałbyś tych samych słów bezpośrednio mi w twarz. No cóż, nie zaprzeczyłeś, że byś wezwał ośmiu kumpli, a ja zresztą nie umawiam się z takimi indywiduami jak ty. Więc odpuść sobie dwunastolatku.
Jak chcesz sobie to tłumaczyć, że tchórzę to sobie tak tłumacz.

A tak swoją drogą to mam ci współczuć, że poczułeś się urażony prawdą? Dziwne. I śmieszne.

Cytat:
Napisał Panicz Zobacz post
Hmm, coś w tym jest. Większość tych postaci, które zakwalifikowano w podręcznikach jako PZ (skrytobójców i innych) ma gdzieś prawo i jeśli jakichś norm przestrzega to raczej z wygody, przyzwyczajenia czy konieczności.
No akurat skrytobójca powinien być praworządny - po prostu by (prawdopodobnie) nie dotrzymywał słowa, gdyby było inaczej. W moim podręczniku skrytobójca jest "dowolny zły" - tak przypadkiem się otworzyło.

Tam ktoś chyba jeszcze podawał przykład tyrana: Praworządny Zły tyran starałby się wprowadzić ścisłą hierarchię i wszędobylską biurokrację w stylu Krwawa Niebańska Biurokracja natomiast Chaotyczny Zły tyran nie przejmowałby się nawet anarchią gdyby wciąż dostawałby podatki i lud by mu nie zagroził. Zresztą to też jest w Podręczniku Mistrza Podziemi <szukam... znalazłem>, nawet lepszymi słowami niż ja to przedstawiłem, ale jak dla mnie na jedno wychodzi: D&D3,5 str 138, pod ramką "Charakter Organu Władzy".
 
Anonim jest offline