Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-10-2010, 23:59   #77
Michalius
 
Reputacja: 1 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
Hmm... przejrzałem trochę więcej wcześniejszej dyskusji, i ten...

Dobro (etyka) – Wikipedia, wolna encyklopedia - jak ciocia wiki podpowiada w rzeczywistym świecie było całe mnóstwo mądrych ludzi którzy mieli różne opinie na temat dobra i zła, czy są obiektywne czy relatywistyczne itp. Cedryk był przedstawicielem innego nurtu niż ty. I jak to z filozofią bywa, nikt nigdy nikomu nie udowodnił że się myli, wszyscy mają rację. To tak żeby dobrze zakończyć dyskusję o świecie rzeczywistym i próbowanie robienia prostej przekładni tego na grę.

Argumentum ad personam – Wikipedia, wolna encyklopedia - to tak nieładnie panowie. Głównie chyba anonim (u ciebie pierwszego rzuciło mi się w oczy, ale nie prześledziłem jeszcze raz dokładnie żeby się upewnić).

A co do praworządnego złego. Mi ten charakter nigdy nie wydał się nielogiczny. Można się było zastanawiać czy przeważy 'zło' czy 'praworządność' - ale ogólnie to miało sens. Naginanie prawa to wciąż trzymanie się go. Dotrzymywanie danego słowa co do joty, niczym Barbossa na początku Piratów z Karaibów. Odmówienie łaski chociaż się należy, ponieważ prawo pozwala jej odmówić. Bezwzględna biurokracja w poważaniu mająca osobę i indywidualność.
Ale oczywiście nie można odmówić czwartej edycji racji w jednym względzie - praworządne czy nie, to są zachowania "złe" i to jest ich główny czynnik definiujący, więc nie ma potrzeby się rozdrabniać.
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}
Michalius jest offline