WÄ…tek: Charaktery w DnD.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2010, 10:02   #78
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Michalius Zobacz post
Argumentum ad personam – Wikipedia, wolna encyklopedia - to tak nieładnie panowie. Głównie chyba anonim (u ciebie pierwszego rzuciło mi się w oczy, ale nie prześledziłem jeszcze raz dokładnie żeby się upewnić).
Tu bym jednak oponował, bo Argumentum ad personam by było wtedy gdybym napisał coś o tych osobach. A jednak nie napisałem. Chyba, że nazwanie ich poziomu poziomem dwunastolatka traktujesz za takowy, ale to wynikło wprost z dyskusji, a nie ich życia prywatnego czy ogólniej: ich istnienia poza tą dyskusją. No i myślę, że użyłem argumentum ad personam pisząc czemu nie chcę się spotkać z komem - nie spotykam się z chłopcami z internetu, taki ze mnie seksista.

Cytat:
Napisał Michalius Zobacz post
Ale oczywiście nie można odmówić czwartej edycji racji w jednym względzie - praworządne czy nie, to są zachowania "złe" i to jest ich główny czynnik definiujący, więc nie ma potrzeby się rozdrabniać.
A cała dyskusja o D&D4 zaczęła się od tego, że napisałem o moim skojarzeniu systemu charakterów D&D4 z ideologiami politycznymi.

Czy to nie... hmm... wyjmuje z tej gry konflikt na osi porządek-chaos w czystej postaci? To tylko gra więc zapewne da się przekonwertować zasady do systemu z D&D3,5 ale to dość dziwne, że zamiast dodawać "napędzacze" fabularne odejmuje się je.

Coś czuję, że powinienem bardziej zapoznać się z D&D4 - bo w odróżnieniu od 3,5 czwórkę znam słabo (co zresztą podkreśliłem wcześniej) - przyjrzałem się tylko systemowi charakterów (z powodu skojarzenia z ideologiami) i rzuciłem okiem na kosmologię (którą zresztą już zapomniałem).



ps. nie używaj wikipedii. Ona jest produkowana przez trzy osoby (między innymi przeze mnie), czyli przez osoby: Chaotyczną, Praworządną Złą i Dobrą. Tak czy inaczej tam namnożyło się więcej kłamstw niż ktokolwiek może naliczyć.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 14-10-2010 o 10:04.
Anonim jest offline