Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2010, 18:48   #15
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wyboldujmy po prostu w rekrutacji fragment, który wyjaśnia sprawę i tyle. Jeśli wycentrowany i podkreślony zapis, że mechanika jest używana w śladowych ilościach, a świat jest low-magic i bardzo realny nie wystarczy (czy co tam innego się napisze) to nawet kampania z billboardami nie pomoże.
Pamiętasz sesje Bielona w FR, która razem graliśmy na polterze? Tam tak właśnie było zrobione. Pamiętasz efekt i jak skończył się w sumie nieźle zapowiadająca się zabawa.

Które części d20 chcesz uznać za godne tego, aby zostawić je w śladowych ilościach? Zmniejszyć PW? Proszę bardzo, tylko to zaburza całości mechaniki jako takiej. Wywalić coś innego? Tak samo. A magia? Bielon rzuca na czary, to nie jest wymysł mojego systemu. Ten fakt sam w sam w sobie jest już szokiem dla przyzwyczajonych do rzucania zaklęciami jak z automatu do coli ludzi. Jak fani optymalizacji będą mieli wtedy zoptymalizować swoją postać? Oczywiście możemy napisać o tym elaborat w rekrutce, tylko o co? Czy nie lepiej od razu z tego zrezygnować?

O tym co kojarzy się ludziom z DnD i ich późniejszych rozczarowaniach już pisałem. Fani DnD to nie cały świat. Jeżeli prowadzimy przygody w czymś zupełnie innym niż owo nieszczęsne DnD, to czy powinniśmy się starać o graczy, którzy są zagorzałymi fanami tego systemu?

Cytat:
Nie zmniejszajmy wolności, ale wyraźniej wskazujmy możliwości. Jeżeli pokażemy, że są trzy możliwe do wyboru dźwignie, a ktoś rozpieprzy z pięści ścianę i oleje te wskazane wybory to o to właśnie chodzi. Bo gracze przyzwyczajeni do wskazówek od MG będą wciąż mieli wskazane ścieżki, a jednocześnie będą się uczyć od współgraczy, że na przyszłość mogą samemu jakąś dróżkę sobie wykarczować. Niech wybory będą wyraźne, ale nie ograniczone do jakiejś tam puli.
No ująłeś w słowa znacznie lepiej to, co ja miałem na myśli.
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline