Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2010, 00:13   #17
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
Cytat:
Kiepski przykład.
Sesja Łowy z bissel. Sami starzy wyjadacze a skoczyli sobie do gardeł. Kolejne i poprzednie sesji i starcia między graczami. Pojedynek odrodzonego Blaisa i Forkena też by się zaliczał. Kłótni co prawda nie było, ale zainteresowani sami stwierdzili, że ktoś nie znający DnD i nie „budujący bulidów” w starciu z wyjadaczem z tej dziedziny nie ma szans, mimo, że potencjał postaci był podobny. Mało?

Cytat:
Chwilę poświęcę samym PW.
Może i chwile, ale zobacz ile ci to zajęło linijek. A to tylko jeden aspekt mechaniki DnD i bez wspomnianej przez ciebie listy czarów. Trzeba by oddzielny temat do tego założyć a i tak nie wyjaśnia to faktu, że te zmęczenia i ciosy na pancerz likwiduje się „leczeniem średnich ran”.

No i pytanie, które pojawiło się już przy tym temacie na forum bissel. Po co mi coś, jeżeli z góry wiem, ze nie będę tego używał? Bo tak jest przy autach, specjalnych zdolności i mnóstwie mechanicznych pierdół z tryliona podręczników. Jeszcze przy niskich poziomach to jako tako, ale jak BG awansują na wyższe, to już masakra.

Czy nie lepie w rekrutacji powiedzieć: słuchajcie macie tu listę 20-30 umiejętności i powiedzmy 50 punktów do wydanie. Rozdajcie je jak uwarzcie, z tym że max 10 na pojedynczą. I koniec. Wszystko jasne, proste i gotowe do użycia. Myślę, że jestem w stanie przerobić mojego potworka, w ten sposób, coby zajmował max 2-3 strony A4 plus ta lista umiejętności. I z głowy. Bez atrybutów, specjalizacji, punktów mocy i całej reszty, która okazała się zbędna.

Cytat:
Mi się DND kojarzy dobrze,
Tu nie chodzi o to czy kojarzy się dobrze czy źle, ale z jakim typem gry się powszechnie kojarzy. A kojarzy się z typowym heroic.

Cytat:
a cztery zdania na gg przed sesją rozwiązują 99% problemów.
Na podstawie doświadczeń własnych śmiem w to wątpić. Ty, ja i pewnie sporo innych ludzi, podejdzie to tego laitowo, nawet jak ich wychuchanemu BG stanie się krzywda lub zginie, szczególnie w walce z innym BG. Znajdzie się jednak drugie tyle osób jeśli nie znacznie więcej, które poczują się z tym mocno nie fajnie i nawet jak nie zrobią z tego tytułu awantury, to zniechęci ich to przyszłość. Dlatego wole jasną i prostą, żeby nie powiedzieć prostacką mechanikę, ale za to od razu określoną niż mocno niedopowiedzianą i niejasną „szczątkową” DnD.

Cytat:
Spróbowałbym może za jakiś czas zasiąść ze sterami Bissel, z tym jego mrokiem i mechaniką minimum. Byłoby to ciekawe.
Chcesz mnie zastąpić na Bielonowej prawicy?
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline