Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2010, 20:41   #2
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Przede wszystkim: Jak zakładasz wątek i tytułujesz go, to pamiętaj - nigdy na końcu tytułu nie daje się kropki!
Sugestia: I po co Ci te opinie? Sapkowski z Ciebie nie jest, więc ludzie mogą zabić w Tobie chęć pisania, bo się nie wybronisz. Różne są też gusta... Pisz chłopie dla siebie, a jak będzie Ci miało z tego coś większego wyjść, to wyjdzie.

Generalnie tekst jest ok - bez wzlotów i bez upadków. Masz potencjał, tylko że nie masz własnego stylu. Twoje pisanie jest przeplataniem się elementów języka różnych pisarzy, z tego co widzę, przez co powstaje pewna niespójność w budowie. Tego jednak nie obejdzie się, trzeba próbować i pisać, pisać, pisać do szuflady aż styl sam się wyrobi. No i wyobrażaj sobie to, co piszesz "czoło arcymaga przeszyła zmarszczka" <-- u mnie w wyobraźni od razu zrodziła się wizja przeszywającej błyskawicy jak u Harry'ego Pottera. Naprawdę, scena nie wymagała tutaj takiego dramatyzmu. Plastykę opisu też trzeba dozować, a nie wrzucać wszystkie "fajne" myśli, które do głowy przyszły.
Uważaj na powtórzenia. Pamiętaj, że to nie musi być ten sam wyraz, aczkolwiek jego podstawa świadczy o powtórzeniu. Np.
"Efekt był zapierający dech w piersiach.
- Efektowne, nie znam takiej magii, chyba, że to nie magia? Kim jesteś?".
W kwestii powtórzeń zwróć też uwagę, że imiona postaci również można zastępować np. zamiast 4 raz z rzędu Zenek, nazwij go wg. pochodzenia - Cymeryjczyk, wieku - młody mężczyzna, wyglądu czy charakterystycznej części odzienia itp.
Ponadto dobrze abyś próbował wplatać części opisowe, która może w Pustyni i Puszczy nudziły, ale jednak pomagają czytelnikowi wyobrazić sobie scenerię (nie opisuj tylko przedmiotów kluczowych dla akcji) oraz często budują napięcie.
Z plusów to nieźle radzisz sobie z interpunkcją i konstrukcjami zdań, aczkolwiek staraj się je jednak urozmaicać. Pamiętaj, że istnieją imiesłowy.

Generalnie jest dobrze, tylko ja nie mam zwyczaju chwalić, ale że się odezwałam w ogóle, to znaczy, że coś u Ciebie zwróciło moją uwagę.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszego pisania
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline