Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-11-2010, 14:48   #32
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Drodzy Gracze dwa ogłoszenia duszpasterskie:

1. Jeżeli coś nie jest wymienione explicite w historii postaci to tego nie ma. "Ma ogólne pojęcie o muzyce" nie oznacza, że postać weźmie altówkę i trzaśnie "Sonata per Grant Viola" Paganiniego - do tego potrzebne jest "gra na altówce". Podobnie nie interesują mnie retrospekcje, w których postać przypomina sobie jak to na drugim roku studiów uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy i dlatego potrafi przeprowadzić operację zszycia aorty w warunkach polowych.

2. Tworzenie świata i deklaracje akcji. Nie mam nic przeciwko uskutecznianiu McGyvera, ale najpierw komponenty, potem akcja: szukam gumki, zapałek, siedzenia samochodowego i gaśnicy, bo buduję helikopter. Nie: buduję helikopter. nic z tego. To znalazłem gumkę. e-e. O, znalazłem gaśnicę...


Tak, wiem. Punkty utrudniły życie. Nie zamierzam z nikim się kłócić, a jednocześnie - wasze postacie nie są bogami czy innymi superbohaterami, którzy wchodzą do komory generatora i zakładają okularki przeciwsłoneczne, "bo trochę razi".
Ja nie twierdzę, że wiem wszystko, dlatego zawsze daję możliwość wytłumaczenia dlaczego coś powinno się udać, zadziałać, stać. Jeżeli wg mnie coś nie ma prawa się udać lub nie wiem jak powinno się udać, a gracz się upiera na akcję - w sesji pojawiły się kostki - zgodnie z zapisem w rekrutacji - od czasu do czasu sobie będziemy rzucać.

A i jeszcze zasada, którą stosuję w sesjach na żywo. Nie lubię zmiany złożonych deklaracji, ale można to zrobić za "ciężkie pieniądze" - trzy następne wątpliwe sytuacje (z wyjątkiem zahaczających o śmierć postaci) będą na niekorzyść postaci; ex.: jeżeli będzie wybór pomiędzy zwichnięciem a złamaniem - będzie złamany.
 
Aschaar jest offline