Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-12-2010, 20:29   #12
Icarius
 
Icarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Icarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputacjęIcarius ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kurczak Joe Zobacz post
Ok.


Legolas wybudował w Ithilien okręt i popłynął z biegiem Anduiny ku morzu, zabierając z sobą Gimliego - nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś tą datę, ale jest nie poprawna. Wg. kalendarza Shire jest to 1541 (w 1422 zaczęła się czwarta era, ale hobbici nie odliczali jej od zera), zaś wg. ludzkiego jest rok 3141 (+ 1600 lat do daty hobbitów). Jeśli więc policzyć, to w ludzkim kalendarzu 4 era zaczyna się w 3022 roku i należy liczyć od nowa, czyli jest to rok 119. Zaś Samwise Gamgee w roku 1455 (wg. hobbitów, nie chce mi się dodawać i odejmować co chwilę) , zostaje piąty raz prezydentem - nic nie ma o tym, że gdziekolwiek się udaje.


Właściwie to Legolas sprowadził pozostałe elfy do Ithilien i rozwinęły tą krainę bardzo szybko i sprawnie, przemieniając ją w piękne miasto. Nic mi o złych rzeczach w jakichkolwiek lasach nie wiadomo.

Ork-człowiek!? Nie no, to to Ci się akurat średnio udało. W Śródziemnemu nigdy nie odnotowano czegoś takiego i jak miałoby się to stać, w okresie gdy nie było nikogo złego i dostatecznie potężnego, aby coś takiego stworzyć? Mieszanek nie ma, to nie WoW.

Podobnie z Urukami. Niby wszystko fajnie, ale skąd oni by się Ci wzięli? Pomijając fakt, że byli bardzo małym szczepem to wyginęli albo pod Helmowym Jarem, albo w Isengardzie. Nawet jak jakimś udało się uciec, to zabiłby ich czas i na dzień rozpoczęcia kampanii byliby martwi.

No i ta magia. o.O W Sródziemiu, magia była czymś niezwykle potężnym i rzadkim. Jedynie potężne istoty jej używały i nawet one robiły to ostrożnie. A ty mówisz, że jakiś tam sobie Baird będzie czarował, ze względu na jego artystyczną duszę.

Jednym słowem - niewypał. Wybrałeś zły czas na rozpoczęcie sesji. Kto wrzuca bohaterów, w czasy gdy wszystko jest cacy? Nie mam zamiaru grać, bo nawet nie wiesz co piszesz o Śródziemiu. Ja bym się najpierw dokształcił, zdobył materiały a później za cokolwiek brał.
BTW mam 13 lat, i co? Lepiej sobie zdobądź +18 ludzi, którzy jak ślepcy będą Ci w każde słowo wierzyć.
Pozdrawiam.
Dobra młodziak przesadziłeś. Po pierwsze primo nikt nie powiedział że to zły czas na sesje w śródziemiu. Ba powiedziałbym inaczej jest bardzo dobry. Bowiem wszystkie wcześniejsze wydarzenia i lata są opisane bardzo dokładnie. Z wszystkimi ważnymi wydarzeniami itd... Zatem gracze nie mogliby dać się ponieść przygodzie skoro główne watki i w ogóle cały świat musi się toczyć swoją historią oni nic zmienić nie mogą. Niby można by się bawić w zmianę jej ale to do mnie nie przemawia. Więc jeśli chce się grać czystą kartę gdzie i gracze i MG mogą zmieniać i działać do woli to jest to właśnie 4 era. Dalej 4 era ludzi nie oznacza że wcale że wszyscy są dobrzy. Skoro już tak lubisz czytać i odsyłać innych do dokształcenia się może zacznij od siebie. Albowiem jest zaczęte opowiadanie "NOWY CIEŃ" który dzieje się właśnie w 4 erze i zapewniam że słowo cień nie oznacza tu cienia miłego drzewa. Kolejna sprawa znów brak w czytaniu MG chodziło nie o ORK-Ludzi jak to powiedziałeś a o Goblin-ludzi. Gobliny nazywano różnie i po wiekach od upadku zła można by ich nazwać Goblinoludźmi. Osobiście uważam to za kolejny nie istotny szczegół. Co do przterwania uruków. Skoro przetrwali orkowie dzieło Morgotha też przecież stworzeni nie naturalnie z elfów mogli i urukowie. Nikt przecież nie wie jak się orkowie rozmnażają dokładnie ani nie ma żadnych szczegółów jak uruków stworzył Saruman. Więc nie da się wykluczyć że mogą się namnażać.... Może nawet sam Saruman o tym nie wiedział... Czepianie się o daty to już znak że ty po prostu chcesz się czepiać kto wie może chciałeś zagrać w sesji a że masz tylko 13 lat to wiesz że to za mało i teraz się odgrywasz. Na koniec każdy MG ma swoją wizję świata jaki prowadzi. I jest to bardzo dobre zjawisko.... Tyle jest światów Warhammera ilu MG którzy go prowadzą... .Tyle jest śródziemii ilu MG. Na upartego młody moglibyśmy grać i w świecie gdzie to Sauron wygrał. Jeśli taka byłaby wola MG i graczy... Każdy Mg może do woli zmieniać świat który prowadzi. Ta sesja zapowiada się na bardzo ale to bardzo dobrą. Ty zaś jesteś bardzo młody....

Pozdrawiam
 
Icarius jest offline