Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2010, 12:05   #38
Arsene
 
Arsene's Avatar
 
Reputacja: 1 Arsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwu
Ja zaznaczyłem II WŚ. I bynajmniej nie jako "ulubiony" okres, a najciekawszy. Bo jakoś słowo ulubiony mi nie pasuje do tego. Oczywiście najlepiej by było, gdyby tego okresu nie było w ogóle, ale jako że już jest to warto mu się trochę przyjrzeć. No więc tak się przyglądałem, przyglądałem i powiem, że naprawdę mnie to zaciekawiło. Począwszy od tego ci działo się "na górze", czyli sytuacja polityczna, kto, z kim, dla czego, po losy i wspomnienia szeregowych żołnierzy. I to właśnie jest chyba najciekawsze w tym okresie dla mnie. Losy zwykłych żołnierzy, czasem nie z własnej woli rzuconych na front itd. Lubię też poczytać o wszelkiej maści uzbrojeniu z tego okresu (nie widzieć czemu, zwłaszcza niemieckim o.0 ) czy też o jakiś mniej lub bardziej istotnych dla przebiegu wojny akcjach. Kolejną rzeczą jest łatwość w uzyskaniu różnych informacji. O niebo łatwiej (w mojej okolicy) dostać książkę o czymś co działo się w tymże okresie, niż np. w okresie średniowiecza.
 
__________________
Także tego
Arsene jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem