Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2010, 18:51   #3
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Myślę, że czytałoby sie to dużo lepiej jakbyś nie usiłował być zabawny na siłę z niepotrzebnymi wtrąceniami.

Zaczynając od samego początku:

Cytat:
Postać ma 4 statystyki
Oki, może być. A ile jest punktów na te cechy, ile jest poziomów? Bo następne dwa zdania wzajemnie się wykluczają:
Cytat:
Każda z cech ma określenie: Wybitna (...), dobra (...), słaba (...), Tragiczna (...).
Każda z cech powinna mieć inne określenie - przy tworzeniu postaci gracz przyporządkowuje określenia do cech.
To znaczy, że mogę przyporządkować "ultra super wybitna (+++)"?


Cytat:
Poza tym, BG posiada cechy. Są to nabyte lub wrodzone umiejętności. Na początku gracz ma prawo wybrać sobie jedną (po konsultacji z MG).
Znaczy są to cechy czy umiejętności? Bo to nie to samo. Jak rozumiem jest jakaś lista? Czy mogę sobie wybrać "nieśmiertelny"? Albo: "urodzony niszczyciel światów"? W zasadzie to nie - ponieważ postać ma jedną cechę na starcie (czyli jak mniemam nie potrafi nic więcej niż to co definiuje ta cecha) trzeba by wybrać "umiejętność zdobywania pożywienia"...


Cytat:
Gracze uzyskują też cechy jako swego rodzaju "nagrody", np.: gracz będący pierwszy do walki (zawsze jest taki) uzyska cechę "odważny"
Te nagrody to gracze uzyskują za co? I jak często? Jest jakiś schemat rozwoju postaci, czy jak się GMowi kupi colę to się coś wyżebrze? Z drugiej strony - "system" preferuje postacie proste, jednowymiarowe - "zawsze jest taki".


Cytat:
SBS wykorzystuje jedną kość: k30
Może i była pod ręką, ale - chyba co do tego jesteśmy zgodni - nie jest to kość standardowa i posiadanie (czy nawet kupienie) jej jest "fanaberią". Jeżeli założeniem systemu ma być prostota - to mechanika powinna być oparta o ogólnie dostępne kości - najlepiej d6, bo je można wyciągnąć z dowolnej gry towarzyskiej; a nie o udziwnione d30.


Cytat:
Postacie mają inicjatywę w zgodzie z ich siłą woli i wrogowie mają pierwszeństwo nad graczami.
Dlaczego? A właściwie dwa razy dlaczego? Dlaczego inicjatywa ma zależeć od siły woli (która ewidentnie jest umysłową, obronną cechą), a nie od zręczności - ofensywnej fizycznej cechy? Ważniejsze - dlaczego przeciwnicy zawsze zaczynają? Co daje im oczywistą przewagę, zwłaszcza w kontekście:
Cytat:
Udany test oznacza ranę. Bd określa ile ran może przyjąć postać przed śmiercią. Tragiczna - 1
bo to oznacza, że zadeklarowanie banalnie prostego ciosu, w całkowicie niekrytyczne miejsce (zranienie nożem w rękę) powoduje śmierć postaci. Bo test został zaliczony, postać dostała ranę i mając budowę 1 poszła do piachu.


Cytat:
Dodatkowo, każda rana to -1 do wszystkich testów.
A jak rozgrywany jest modyfikator ujemny??? Gdy postać ma budowy 4, a zręczności 2 to po otrzymaniu 3 ran ma budowy 1 (jeszcze stoi) i zręczności... -1?!? Minus 27 do rzutu? jakby wynikało z matematyki, czy jak?


Cytat:
SBS zakłada, że BG potrafią podróżować między światami.
Przy pomocy czego? I co mogą zabrać ze sobą? Jeżeli z jednej strony mamy świat okołośredniowieczny, a z drugiej futurystyczny to kto jeszcze się przemieszcza? Czy te rozwinięte cywilizacje nie wpadły na to, że da się przemieszczać pomiędzy światami? Co można przenieść? Taki pistolet plazmowy w średniowieczu to mogły zamieszać...


Cytat:
W SBS występują dwa rodzaje czarów: Spontaniczne, tworzone na poczekaniu, i zapisane
Dlaczego czary zapisane są mniej elastyczne? W ogóle nie wyłapuję czym się różni spontaniczna kula ognia od zapisanej kuli ognia? Rzucając kulę ognia - rzucam kulę ognia, a nie ognistą sferę o średnicy 1,5 metra, z koroną płomieni 10 cm i temperaturze 328,7 stopnia Celsiusza, zawierającą 1456 dżuli energii...


Cytat:
W światach o magii wysokiej, magowie otrzymują stałe +6 do rzutów.
Czyli mamy jedną klasę postaci: magów. A reszta to typowe szaraczki niczym się nie wyróżniające? To zakładam, że wszyscy będą grali magami - bo to jedyne postacie, które mają jakiś bonus (przynajmniej w niektórych światach) i jednocześnie nie mają żadnych wad, które ten bonus by równoważyły.




Chyba tyle, a w ogóle to ja już to gdzieś widziałem... Więc dla mnie mało autorskie...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem