WÄ…tek: Autexion
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2010, 22:32   #3
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Dawno dawno temu grałem w DnD. Przy czym odrobinę nietypowe, bo walk mieliśmy jak na lekarstwo (a jak już się jakaś trafiała to się ciągnęła niemiłosiernie). Raz stanęliśmy oko w oczodół z potężnym kościotrupem w pełnej zbroi płytowej i trzema nekromantami. To miała być trudna walka. W pewnym momencie moja postać - kapłan boga słońca - wycofała się na mniej więcej bezpieczną pozycję, po czym przez całą rundę siedziałem z bananem na mordzie tuląc coś w rękach. Nie pamiętam w jaki sposób rzuciłem na trafienie, pamiętam natomiast, że jak w swojej następnej turze wygarnąłem całą garścią k6 (bodajże dziewięcioma) w tego szkieleta, to MG aż zaniemówił. Gwarantuję Ci, że szybko tego nie zapomnę. Nie było potrzebne oddawanie mi władzy. Wręcz przeciwnie. Satysfakcja, że MG się męczy i poci, żeby nam utrudnić życie, ale my dajemy radę (a konkretnie JA daję radę) jest tym, dla czego warto grać. Niech gracz w czasie epickiej walki nie staje się panem losu. Niech się męczy, niech kombinuje, niech wygrzebuje każdy, najmniejszy modyfikator jaki ma gdzieś uciułany właśnie na tę okazję i przede wszystkim: niech boi się o swoją postać. I niech widzi furię MG, który też orze jak może, a jednak nie daje rady. Niech ma satysfakcję, że wygrał, bo jest fajny, a nie dlatego, że ładnie poprosił, więc MG mu pozwolił. A to, czy mu rzeczywiście pozwolił, zostanie między MG a kośćmi, nikt nie musi wiedzieć i nikt nie powinien wnikać.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy

Ostatnio edytowane przez Radagast : 29-01-2011 o 15:04.
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem