Wątek: Jolly Roger RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2010, 00:43   #13
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
Cytat:
Napisał Kachimi Zobacz post
PS: WTF is LI?
... Popatrz na jakim forum jesteś LI -> LastInn.

ad. 1. Co byś powiedział, gdyby w "Ogniem i Mieczem" Sienkiewicz popełnił błędy językowe? To przecież tylko pierwszy tom. Albo Tolkien w "Hobbicie"? Rozumiem, że się zdarza, ale jeśli się chce poważnie myśleć o opublikowaniu czegoś (Ty właściwie już opublikowałeś), to trzeba je tępić, a nie zasłaniać się tym, że to dopiero pierwszy, drugi, dziesiąty itd. system. Wiem, jestem purystą językowym i się czepiam. Sam zdecyduj, czy nie mam trochę racji.
ad. 2.To po co w ogóle rozdział o podstawach RPG? Bądź konsekwenty. Albo zakładasz, że czytelnicy wiedzą co się z czym je i sobie darujesz tego typu wstępy, albo zgadzasz się, że mogą nie wiedzieć i konsekwentnie im tłumaczysz.
ad. 3. Cofam to co napisałem. Bazowałem głównie na Twoich postach i mapie. Po przeczytaniu opisu świata stwierdzam, że całkiem fajnie to wygląda. Kilka detali mi się nie bardzo podoba (jak choćby ginące okręty na drodze DO Europy; co to jest, Trójkąt Bermudzki?), ale ogół wydaje się sensowny i grywalny.
Cytat:
Napisał Kachimi Zobacz post
4. MG okresla poziom trudnosci, widocznie nie tak jak ty to widzisz ale jednak.
Więc jak określa ten poziom? Nie zarządzając testów w ogóle? Dając po pierwszej sesji (albo najlepiej przed) taką ilość expa, że wszyscy mają za chwilę umiejętności na dziesiątkach (nie wiem tylko kiedy zdążą podnieść)?
Cytat:
Napisał Kachimi Zobacz post
Nie rozumiem jak mozesz uwazac ze zdanie przecietnego testu to fart. Im wyzsze masz skile tym wieksze szanse na sukces. Dziala to w kazdym RPG, prawda? Prog otrzymania sukcesu nie jest moze jakis... sam nie wiem. Ale np w WoD sukces to 8 9 10. 30% na jednej kosci. W Jolly Roger to 33% na jednej kości.
Tak, działa to w każdym RPG. Ale Anonim Ci rozpisał. W dwudziestu testach przeciętnych nie zdał ani razu. I to nie postacią, która nie umie tego za co się bierze. Umiejętność na 5. W dziesięciu rzutach postacią niemalże LEGENDARNĄ (umiejętność 10) zdał test PRZECIĘTNY dwa razy. Wygląda na to, że człowiek w Twoim świecie przechodzi do legendy jeśli uda mu się trafić z pistoletu w cel dwa razy pod rząd. Choć raz w życiu.
W WFRP początkująca postać ma średnio 31% szans powodzenia w normalnym teście. U Ciebie utalentowana postać ma około 21%. Policz ze schematu Bernouliego jak nie wierzysz. Mechaniki WoDa nie znam, więc chcesz, to policz jakie tam jest prawdopodobieństwo. Nie na jednej kostce, tylko zdania testu.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem