Wątek: Jolly Roger RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2010, 20:46   #23
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał tweet Zobacz post
Co prawda muszę przyznać, że powinny zostać zmodyfikowane Poziomy Trudności, np.
łatwy (1)
przeciętny (2)
trudny (3)
mistrzowski (4)
fuks (5)
Czyli z moimi poprzednimi rzutami 5k6 (maksymalny poziom umiejętności przy tworzeniu postaci): 0s, 2s, 0s, 1s, 0s, 1s, 0s, 1s, 1s, 1s, 1s, 2s, 1s, 1s, 1s, 0s, 0s, 2s, 2s, 1s: łatwy test zdawałem co drugi raz, a potem miałem serie sukcesów, dwie porażki i trzy kolejne sukcesy. No nie jest źle. Przeciętny test teraz... porażka, sukces, dłuuugi ciąg porażek, sukces, pięć porażek, dwa sukcesy i porażka.

Trudny, Mistrzowski, czy Fuks nie udały się - pozostają w sferze fuksów, nawet z taką przykładową modyfikacją, którą podałeś.

Cytat:
Napisał tweet Zobacz post
Temat został założony, by przedstawić JR z nadzieją na jakąś konstruktywną krytykę. Dopóki co, zostały jedynie wskazane "błędy" dotyczące mechaniki i braku objaśnień typowo erpegowych haseł, co jest raczej wynikiem "czytania na raty". No jeszcze jest wskazanie na sporą ilość błędów związanych z językiem polskim... Dobra uwaga dotyczyła tylko zmniejszenia progu testów, ale to i tak wyszłoby w praniu. Zapominamy natomiast o najważniejszym. O samej GRZE.

Na innym forum od razu posypały się propozycje poszerzenia podręcznika o naprawdę ciekawe pomysły, pojawiło się nagle mnóstwo pomocników do ewentualnej reedycji, nawet kolejny rysownik. Tutaj widzę tylko mędrkowanie, gmeranie "starszych" (bardziej doświadczonych?), ogólnie marudzenie. A to dziwne.

Bo to ja zwykle jestem ten od marudzenia
Wyszłoby w praniu... wy nigdy w to nie graliście?

Naprawdę uważasz, że uwaga, że podstawa mechaniki jest niegrywalna to brak konstruktywnej krytyki? No chyba, że rozumiesz to tak, żeby ktoś tu wymyślił jak ma wyglądać inaczej wasza mechanika... to by był dość kiepski pomysł.

Teraz już mam czas, mogę przeczytać cały ten podręcznik i prawdopodobnie dziś to zrobię. Lub jutro.

Chcesz worek ciekawych pomysłów do gry w tym klimacie? Neuroshima: Piraci - tu jest dużo ciekawych pomysłów. I choć nie zaznajomiłem się dokładnie to pewnie nie zrobię nic złego, gdy powiem, że w 7th Sea też o tym dużo jest. Fajnie by było, gdyby Jolly Roger przedarł się do tłumów, ale uważam, że "zróbmy podręcznik z tryliardem stron" to bardzo zły pomysł - nie więcej niż 50, więc "hurra, jest milion osób, które mają ciekawe pomysły na rozszerzenia" to raczej "ci ludzie pomogą nam to poprawić, niestety część z tych pomysłów trzeba będzie odrzucić z powodu problemów objętościowych"
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem