Wątek: Jolly Roger RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-12-2010, 22:32   #28
tweet
 
Reputacja: 1 tweet nie jest za bardzo znany
Cytat:
Cytaty z rozdziału Wstęp:
W owej grupie jedna z osób jest Mistrzem Gry (MG), który odpowiada za przygotowanie tzw. sesji oraz nadzorowaniu gry i jej uczestników(...)

Od początku sesji każdy z was odgrywa swoją postać – rolę, w dalszej części podręcznika będziemy je (postacie) nazywać mianem Bohatera Gracza (BG). Mistrz Gry jest narratorem i reżyserem– opowiada całą przygodę – oraz graczem jednocześnie – odgrywa wszystkich bohaterów gry nieodgrywanych przez graczy (Bohater Niezależny – BN).
To tylko fragmenty, w podręczniku jest więcej wyjaśnień. A o tekstach o nagłówkach "Co mam robić, kiedy jestem Mistrzem Gry?" i "Co mam robić, kiedy jestem Graczem?" już nie wspomnę. Każde nowe hasło jest opatrzone kursywą i w tym samym momencie wyjaśnione. Nie trzeba czytać od deski do deski. Wszystko wyjaśnione już na wstępie. Na końcu masz ekwipunek i okładkę...

Nie wiem. Może spodziewałeś się glosariusza czy indeksu? Wybacz, ale nie uważasz, że jest to śmieszne w stosunku do podręcznika, który ma 30 stron?


Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Wg. mojego stanu wiedzy "konstruktywna krytyka" to taka, która konkretnie wskazuje negatywne strony i w miarę możliwości sugeruje sposób ich poprawy. Jeśli Ty rozumiesz pod tym pojęciem zachwyty i propozycje rozwoju niezależnie od tego czy jest co rozwijać, to po prostu mamy różne definicje. Chcesz to poszukam prawidłowej.
Nie zrozumiałeś. Forumowicze zauważyli, że grze czegoś brakuje (znalezienie błędu) i podali parę pomysłów jak ją uzupełnić (zasugerowanie rozwiązania problemu). Wypisz, wymaluj konstruktywna krytyka. A to że komuś się gra podoba, to chyba nie jest źle, hm?

Nikogo nie uważamy za "głupich i niech spadają". Próbujemy tylko odnieść się do błędów, które "zauważyliście".
1. trudniejsze testy przy większych ilościach kości - BUSTED (niezrozumienie tekstu)
2. za wysokie progi Poziomów Trudności - CONFIRMED (błąd poprawiony, zmiany wprowadzone)
3. brak objaśnień MG, BG, BN - BUSTED (nieprzeczytanie tekstu, objaśnienia są, praktycznie cały pierwszy rozdział jest im poświęcony, ale jak ktoś szuka na końcu podręcznika...)
4. błędy językowe - CONFIRMED (czekamy na zawiązanie współpracy, na całą "litanię błędów")

Odbierasz nam prawo do wyjaśnienia nieścisłości? A na dodatek przyznania racji słusznym uwagom? Bez sensu, nie uważasz? Sorry, jeżeli wg Ciebie odnoszę się niegrzecznie. Ładniej nie potrafię.
 

Ostatnio edytowane przez tweet : 21-12-2010 o 22:47.
tweet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem