Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2010, 19:17   #1
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Z czym mam problem podczas pisania, czego chcę się jeszcze dowiedzieć? [eksperyment]

Witam wszystkich forumowiczów!

Jak niektórzy wiedzą, czasem udzielam drobnych porad na temat pisania. Bardziej interesuje mnie pisanie opowiadań/powieści niż forumowe pisanie sesji, więc temat będzie w głównej mierze dotyczył podnoszenia umiejętności pisarskich, niż sesyjnych. Co jakiś czas zaglądam do folderu z rozpoczętym przez siebie cyklem Poradnika Szufladowego Literata i próbuję coś dokończyć. Wierzę, że w końcu mi się uda i światło dzienne ujrzy druga część Poradnika. W założeniu miała dotyczyć pisania opowiadań. Ale zaczęłam się zastanawiać co właściwie powinien zawierać taki poradnik? Budowę opowiadania? Można sobie wygooglować. Podstawowe porady? Są już w pierwszej części Poradnika. Więc zapewne najlepiej, żeby rozwiązywał jakieś problemy, które dręczą nas, początkujących pisarzy.

I tu zaczyna się mój eksperyment. Nie wiem czy to wyjdzie, więc cudów nie oczekujcie Ja sama jestem amatorką, ale mam poradniki i mądrych znajomych

Pomyślałam, że warto Was zapytać z czym macie problemy podczas pisania opowiadań? Dzisiaj na forum padły już dwa konkretne pytania - co robić kiedy nie wiadomo o czym pisać oraz jak pisać bardziej realistyczne dialogi. Z tego, co zauważyłam, sporo osób ma też problemy z poprawnym zapisem dialogów w sensie "kiedy pisać dużą literą, a kiedy małą".

Pomyślałam, że można założyć temat na takie nurtujące pytania i odpowiadać na nie na bieżąco (bo ja też nie jestem wyrocznią i nie mam monopolu na jedynie słuszne porady), a kiedy uzbiera się tego trochę, dołączyć do poradnika. Co o tym sądzicie? Macie takie problemy?
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem