Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2010, 18:09   #16
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Anonim
mogłabyś dać przykład "rozpisania wszystkich bohaterów i skrótowego zarysu fabuły"?
Tak szczerze, to nie, nie mogłabym. Prywatne notatki i materiały traktuję intymnie. Pokazuję dopiero to, co się z nich rodzi.

Z pewnością robiłeś w szkole podstawowej plan ramowy czy szczegółowy omawianej lektury oraz charakterystykę bohaterów. W takim razie poradzisz sobie ze swoim retrospektywnym planem opowiadań - wyjdzie pewnie coś podobnego, tak myślę.

Cytat:
Napisał "MadWolf
Jeśli zaś chodzi o liczenie słów czy znaków to nie chcę się wam wtrącać w dyskusję, ale uważam to za wyjątkowo nędzny pomysł.
Hej, ja nikomu nie każę posługiwać się tym systemem. Ja tylko mówię jak jest. W wielu regulaminach konkursów literackich albo regulaminach czasopism literackich widnieje miara znaków lub stron znormalizowanych. Taką się przyjmuje po prostu normę, jak już tłumaczyłam wyżej. Nikt nikomu nie każe pisać co do znaku, ale trzeba przyjąć jakąś granicę, np. w konkursie opowiadanie ma mieć od 10 do 15 stron znormalizowanych, albo miniaturka ma mieć max. 6 tys. znaków - no i żeby w ogóle brali pod uwagę takie opko to trzeba się zastosować i zmieścić w tej granicy. No i trzeba tym samym wiedzieć co to jest strona znormalizowana i że znaki liczymy razem ze spacjami.

Jeśli ktoś sobie pisze sam dla siebie, albo robi sobie wprawki, albo nie wiem co jeszcze - nie interesują go konkursy, sprawy wydawnicze itp. no to zapomina o całej sprawie i tyle Ale jeśli ktoś tu pretenduje w przyszłości do posyłania swoich prac na konkursy itp. no to już przynajmniej wie na co zwracać uwagę

Pozdrowienia!
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem