Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-12-2010, 12:25   #6
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Arsene Zobacz post
Nowa Fantastyka. Dobra, pomysł fajny bo przecież każdy lubi tworzyć coś własnego. Tylko po co odrzucać wszelkie fantastyczne schematy ? Ja uważam że ciekawe są nie światy gdzie fantastyka jest najzupełniej nieporównywalna do niczego, ale tak jak w chociażby Warhammerze spotkamy klasyczne krasnoludki i elfy ale także niestworzone bestie chaosu, skavenów, lizadrmenów (czy jak to się tam pisze, wszyscy powinni wiedzieć co mam na myśli ) czy krasnoludki chaosu. Także ja nie jestem za odrzucaniem CAŁEJ fantastyki, ale za mieszaniem jej z nowymi rzeczami i dodawaniem do niej czegoś od siebie.

Podani przez ciebie zodialudzi czy jakoś tak to ... no cóż, dla mnie to troszkę słabe. Wygląda jakby było robione na siłę tylko po to, by było. Nie podoba mi się to, ale cóż, możliwe że to tylko kwestia praktyki. Wspomniane połączenie krasnoludów i chaosu jest całkiem dobre. Albo jak to JanPolak wspomniał "napoleońskie wojsko złożone z Indian dowodzonych przez Lisza". Elementy sobie obce a jednak tworzące jakąś całość. Ci zodialudzie nie są dla mnie stworzeni z elementów sobie obcych (bo z czym skojarzyć znaki zodiaku jak nie z ludźmi, nie ?) i sam temat był już pewnie 9999 razy w fantastyce/sci-fi.

No, to tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu własnego świata :P Też coś tam tworzę więc wiem, że to nie jest to łatwe.
Chaos (Sauron) atakujący dobre królestwa ludzi (Imperium)... ale krasnoludzi, którzy są zupełnie tacy sami jak krasnoludzi z Władcy Pierścieni tutaj mogą być też złe! Ojej, to jest niesamowita zmiana. Warhammer na żywca zerżnął Władcę Pierścieni i wrzucił wszystko na odrobinę zmienioną mapę Ziemi. Ach, no tak. I dodali broń palną... ach i kompletnie usunęli Valarów... zaraz, moment... czy to nie jest bardzo podobny pomysł do D&D, który zerżnął z tego samego? Cholera. Jest.

Nie widziałem nigdzie ani razu, nie mówiąc już o 9999 rpg, w którym nie byłoby tolkienostworzeń, a byłoby wiele odmian (większych odrębności niż rasy, ale na tyle małych, żeby mogli się ze sobą krzyżować) ludzkości np na kształt podanych przeze mnie zodialudzi (choć nie wiem czy to dobrze rozumiesz, np koziorożce z rogami, a wodniki mogące oddychać pod wodą itd).

A elfy to uważasz są naturalne? Nie wprowadzone na siłę?

A krasnoludzi to uważasz są naturalne? Nie wprowadzone na siłę?

A kraina zła to uważasz jest naturalna? Nie wprowadzona na siłę?

"skaveni" i "lizardmeni" rzeczywiście nie pochodzą z germańskich bajek i chyba na tym zamyka się odmienność Warhammera... ach, są jeszcze naprawdę oryginalni "ci tacy co to jedno oko mają i poruszają się we mgle", ale choć ostatnio czytałem o nich w podręczniku to już nie pamiętam ich nazwy. I to jest chyba idealny przykład na to jak trudno coś nowego zaimplementować - nowe rzeczy, nie podobne do niczego jeśli nie stanowią dużego wątku po prostu zostają zapomniane. Dwie strony w bestiariuszu i jedna lokacja na mapie o ile dobrze pamiętam (odległa od Imperium gdzie twórcy zachęcają przynajmniej do zaczynania przygód) to trochę za mało, żeby wprowadzić coś oryginalnego.



Nie chodzi mi o to, żeby stworzyć jakiś świat, bo je tworzę praktycznie zawsze, gdy prowadzę jakąś sesję, ale o to, żeby pokazać wszystkim, że:
1. Wałkowanie po raz milionowy Tolkiena z drobnymi zmianami jest nudne i wyjątkowo wtórne.
2. Gdyby tak wszyscy fani RPG... wszyscy, którzy czasem są MG ruszyli głową i wymyślili coś nowego to z tysięcy średnich pomysłów napewno wyszłoby kilka jeśli nie więcej, które by przebiły elfokrasnoludów i stały się bardziej popularne.
3. Germanizacja - sprawdźcie to słowo jeśli nie wiecie o co chodzi.

ps

Cytat:
Napisał JanPolak Zobacz post
Dla mnie na przykład miodne byłoby fantasy w klimatach babilońsko-mezopotamskich.
To stwórz je. Pokaż wszystkim tu. Zrób coś swojego co by ci się podobało.
 

Ostatnio edytowane przez Anonim : 31-12-2010 o 12:29.
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem