Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-01-2011, 23:07   #7
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Dziękuję za miłe słowa.
Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
opis Czarnodymu bym trochę dopracował, choćby dodał "jak być może wiesz", bo sprawia wrażenie, że nadawca opisuje coś, o czym wie, że adresat wie... jakkolwiek by to nie brzmiało
Ok.

Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Oczywiście nie byłby sobą, jakbym się nie przyczepił kilku szczegółów:
- "równała mu się" -> "dorównywała mu", choć nie potrafię tego uzasadnić.
- "rozpoczął siać zawieruchę" -> "począł siać ..."
- [o ruskich czarnoksiężnikach] nie przygodę, a przyrodę, jak mniemam.
Z tymi się zgodzę. "Przygodę" to oczywiście kolejna zdrada ze strony autokorekty.

Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Rozumiesz wszystkie słowa, których tu używasz?
Wydaje mi się, że rozumiem. Pytasz o coś konkretnie?

Niektóre synonimy umieściłem trochę na siłę np.:
sprokurować - skonstruować
Interior - Strefa
mefistofeliczny - diabelski (mefistofeliczny może być też synonimem "szyderczy")
Ale wydaje mi się, że są zrozumiałe i mają archaiczne brzmienie.

Mam za to problem z "chyżością silnika", bo przymiotnik dość niefortunny, a nie wiem jak to inaczej klimatycznie określić.


Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Nawiasem mówiąc pomysł czarnodymu wydaje się wzorowany na upiorycie z Deadlandów, ale tylko na pierwszy rzut oka.
W Deadlandsach był Upioryt, w Diunie - Przyprawa, w Mass Effeccie - Element Zero, a u mnie - Eter Cienisty. Motyw cudownej substancji napędowej nie miał być odkryciem Ameryki.
Cytat:
Napisał Radagast Zobacz post
Nie myślałeś o zrobieniu z tego opowiadania?
W życiu napisałem jedno opowiadanie. Było to 10 lat temu i zaraz potem spalił mi się komp. Potraktowałem to jako ostrzeżenie.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline