Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2011, 16:48   #17
Radagast
 
Radagast's Avatar
 
Reputacja: 1 Radagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnieRadagast jest jak niezastąpione światło przewodnie
ad. 1. Tak, porównuję. Bo jakbyś nie zauważył samochód nie jest wyłącznie wynikiem obliczeń. Ma znaczenie co ludziom odpowiada i jak jest im wygodnie. Gdyby wygodnie było mieć włączniki świateł itp. na suficie, to by tam były, gdyby wygodnie było, żeby elfy miały 10 cm wzrostu i skrzydełka, to by miały. Ale większość ludzi woli uznać, że elf jest podobny do człowieka, tylko dłużej żyje, krasnolud też, ale jest niski i brodaty i tak dalej. Popyt -> podaż.
ad. 2. Już wiemy czego nie chcesz. A czego chcesz? Żebyśmy my stworzyli świat (z Zodialudźmi na przykład)? Czy po prostu masz do nas pretensje, że DnD i Warhammer zdobyły taką popularność?
ad. 3. Że co proszę? Naprawdę nie zrozumiałem tego zdania.
ad. 4. Kto Ci broni poprowadzić sesję w świecie z gry komputerowej, albo filmu? Szczególnie jak jest dobrze opisany i na dodatek pojemny? Czego Ci brakuje? Mechaniki? Czy po prostu wyznajesz zasadę, że jeżeli do czegoś nie ma ładnie wydanego podręcznika to to się nie liczy?
ad. 5. "Weźmy się i zróbcie", jak powiedział kiedyś mój kumpel.
ad. 6. Ale co ja Ci poradzę, że to się ludziom podoba? Przedstawisz fajny świat bez elfów i krasnoludów, poprowadzisz w nim kilka sesji, może się przyjmie. Mam nadzieję, że nie wierzysz w jakieś teorie spiskowe o ludziach, którzy pilnują, żeby w każdym RPGu pojawił się conajmniej jeden krasnolud lub rasa podobna do tychże.
Cytat:
to jest popularne, to musi być popularne i to będzie popularne
A kto tego pilnuje? Żydzi i masoni?
Cytat:
Nie mam wydawnictwa ani milionów dolarów na "marketing".
Dodajmy do tego, że trudno o portal, czy choćby forum RPGowe, na którym można by coś opublikować, zdobyć choćby garstkę fanów i powoli zdobywać sławę. Nie od razu Rzym zbudowano. A skoro padło słowo "portal" to dodajmy, że w Polsce nie istnieje żadne wydawnictwo, które by wydawało własne systemy RPG, na którego zainteresowanie można by liczyć.
 
__________________
Within the spreading darkness we exchanged vows of revolution.
Because I must not allow anyone to stand in my way.
-DN
Dyżurny Purysta Językowy
Radagast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem