Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2011, 18:06   #20
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Cytat:
Anonim napisał:
Chciałbym, żeby fani "fantasy" RPG ruszyli głową i wymyślili swoje własne wizje tegoż "fantasy" - żeby te wizje były oryginalne, a nie wtórne. I cokolwiek wymyślą to niech pokażą.
Fani "fantasty" RPG tworzą bardzo wiele systemów bardziej i mniej oryginalnych. Jestem gotów nawet zaryzykować twierdzenie, że każdy grający dłużej w RPG-i miał epizod w którym stworzył jakąś autorkę.
To, że te autorskie systemy (nawet te bardzo oryginalne i twórcze) nie przebijają się do tzw. głównego obiegu jest różna.
Często są to słabe produkcje, tworzone tylko dla grona znajomych. Często projekt przerasta twórców i okazuje się, że we dwóch nie da się stworzyć od początku do końca świata, mechaniki, i całego kompletnego podręcznika. Jest bardzo trudne i pracochłonne.
Nawet jednak w głównym nurcie pojawiają się nowe i oryginalne pomysły, nie bazujące na znienawidzonych przez Ciebie schematach (wymieniona już choćby "Klanarchia") To, że i ten pomysł też Ci się nie podoba to już inna historia. Nie możesz mu jednak odmówić oryginalności i świeżości.
Osoby zabierające głos w dyskusji starają się pokazać Ci, że zarówno z RPG-ami jak i z fantasy nie jest tak źle, jak to Ty przedstawiasz.
Nie ma się więc co obrażać na innych użytkowników zabierających głos i mających inne zdanie od Twojego.
Z mojego punktu widzenia Twój pogląd sprowadza się do negowania wszystkiego i wszystkich (nawet jak ktoś pokazuje Ci ciekawy system, to Ty twierdzisz, że to nie to i że Tobie to się nie podoba). Masz oczywiście do tego, jak najbardziej prawo.
Tylko musisz się chyba zastanowić do czego ta dyskusja ma prowadzić.
Mamy wszyscy zająć tworzeniem oryginalnych światów i przedstawiać Ci do akceptacji i zatwierdzenia. A potem zająć się promocją i wydaniem tego systemu.
Ironizuję oczywiście, ale tak to wygląda. Naprawdę.
Możemy dyskutować i się spierać, ale założyłeś ten temat twierdząc, że w światku fanów gier RPG nie powstaje nic ciekawe i godnego uwagi. Kilka osób zwróciło Ci uwagę, że jest to jednak błędne twierdzenie.
A to, że większość z nas ludzi schemat bazujący na germańskiej i anglosaskiej mitologii to nie jest nic złego.
Może Ci się to nie podobać, ale twierdzenie że jest to jakieś niewyobrażalne zło i bezproduktywność prowadzi tylko do paranoi.
To chyba tyle Mam nadzieję, że jasno wyłożyłem mój punkt widzenia.

EDIT:
Cytat:
JanPolak napisał:
Chcesz zachęcić ludzi do kreatywności, to ją w nich rozbudź, a nie tylko neguj.
Trafna puenta
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem