Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2011, 22:18   #32
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Z góry zapowiadam, że w tej dyskusji nie będę się już wypowiadał na temat germanizacji, Tolkiena, Warhammera itp. Jeśli Anonima nikt nie przekona - nie szkodzi.

Nareszcie autor przestawił pierwszy większy pomysł i dobrze.

Cytat:
Napisał Anonim
Pomysł z Gilgameszem przedstawiony przez JanPolak by ci się spodobał jeśli grałeś kiedykolwiek i podobało ci się na ostrych poziomach epickich w DnD (coś jakby 50-60), a za proste rzeczy by była ostra kara w PD mogąca wysączyć atrybuty lub poziom
Po napisaniu tamtego posta też mi taki pomysł przyszedł do głowy. Gdy bohater podejmuje wielkie wyzwania - jego współczynniki rosną. Gdy podejmuje się małych czynów - spadają. To by wymuszało epickość.

Cytat:
Napisał Anonim
Ogółem po przejrzeniu mitologii sumeryjskiej takie pomysły nasunęły mi się... (i tak dalej)
Przeczytałem raz. Nie jestem pewien, czy wszystko zrozumiałem, bo jest późno, boli mnie łeb i idę spać. Jutro się wgłębię i odpiszę.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem