Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2011, 06:34   #35
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
I wreszcie doszliśmy chyba do sedna sprawy
Anonim ma pasję i chce zachęcać ludzi do tworzenia, przeciwstawienia się dość mocno utartym schematom i promocji polskich pomysłów na światy RPG.
I co ja na to?
Brawo, brawo, brawo! (nie ma tu ani grama ironii, zapewniam)
Tylko nie da się tego zrobić metodami "weźcie, idźcie, zróbcie"
To tak nie działa. Anonimie, gdyby od początku ton i sposób Twoich wypowiedzi był inny, pewnie łatwiej byłoby nam zrozumieć Twoją idee fix.
Gdybyś napisał,
"Ludzie mam dość nudnych światów RPG, zaludnionych wciąż przez elfy, krasnoludy z ciągle zmienianą scenerią i w głównej mierze opartej na jakże zacnym pomyśle J.R.R. Tolkiena i germańskiej mitologii. Macie może jakieś ciekawe pomysły na oryginalne światy, które można by przeciwstawić temu schematowi", to zamiast bezproduktywnej dyskusji i sporu o to który model fantasy jest lepszy, mogli byśmy zająć się twórczą burzą mózgów.
Teraz też doszliśmy do sedna sprawy, ale bardzo okrężną drogą.
I już na koniec.
Mi warty uwagi wydaje się pomysł z wykorzystaniem słowiańskiej mitologii. Dotychczasowe systemy, niesławny Zły Cień - Kruki Urojenia i Arkona, raczej nie należą do dobrych przykładów.
Ja widziałbym "słowiańskiego RPG" jako coś o wiele bardziej mistycznego. Nie dopowiedzenia i braki w źródłach historycznych można zapełnić własnymi fantastycznymi pomysłami (nie ma to być w końcu RPG historyczny tylko fantasy).
Klimat musiał by być bardzo ciężki, mroczny i duszny (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Pradawne lasy pełne wszelkiej maści duchów i upiorów, a pośród nich małe ludzkie osady. Można by pomyśleć nad dodaniem innych grywalnych inteligentnych ras. Dużo magii, guseł i czarów.
Nie mam konkretnych pomysłów, tylko prezentuje motyw do ewentualnego wykorzystania i moją wizję takiego RPG-a.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem