Wątek: Jolly Roger RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2011, 21:07   #53
Kachimi
 
Reputacja: 1 Kachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znany
No fakt, jak mogłem zapomnieć, że tylko początkujący MG łapią się autorek...?!
Z drugiej strony jak mogłem zapomnieć, że każdy doświadczony MG robi własną grę w trymiga?! Przecież to strzelanie palcami...

Podani BNi są jednymi z nielicznych. Nosz K.! Są to przykładowe postaci które MOGĄ zostać użyte w sesjach. To proste!

Sam ostatnio na sesji użyłem tylko Edwarda Low'a. Do tego stworzyłem z 12 BN na potrzeby sesji. I mam ich przy sobie jakby gracze chcieli czegoś od szlachcianki z Repereux. Z podanych w podręczniku użyłem jednego. To nie znaczy, że jest słaby (teraz fabularnie jest martwy). Osobistości to osoby szanowane w jakiś sposób, mają dobrą lub złą sławę. Są takim motorkiem napędowym sesji, jeśli nie masz pomysłu. Przeglądasz to co masz i szukasz intrygi. Ba! 5% podręcznika/4 strony - dają pomysł na godziny sesji, które toczą się dalej.
Płacisz za tych BNów? Za te 5%? Za te 4 strony? NIE !
Boli używanie głowy? Poszukanie czegoś w gotowcu? NIE !
Czy warto zerknąć na nich i poszukać wątków na sesje? TAK !

Dlaczego? Bo z jednego BN'a masz: 3? 5? 10? 100 pomysłów jak go wykorzystać w sesji?

Dostosowanie świata (w tym BN) na potrzeby sesji to nie zbrodnia. Tak się po prostu robi! Zawsze na sesji są BNi. Czy własnoręczni, czy podani. Są! I kropka.

"Prościej i szybciej stworzy on bowiem własny świat i własnych BN (a nawet własną mechanikę) niż będzie chciało mu się czytać to co serwujesz."

Oczywiście. Tworzenie mechaniki, świata i BN to przecież 5 minut pracy. Dziwne, że mi prace nad JR zajęły rok jednocześnie ucząc się, pracując, grając sesje, prowadząc sesje, spędzając wolny czas na 100 sposobów.

Uważasz, że Artedia jest tak tragicznie opracowanym światem, że nie da się w niej bez większych przeszkód grać? Że sam lepiej, szybciej i w ogóle zajebiściej oddasz taki produkt? Czekam.

Mam zamiar poprawić JR. W zasadzie to system jest w ciągłym szlifie. Jak narazie tyle. Zaraz żyłka mi pęknie więc skończe...
 
Kachimi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem