Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 00:18   #2
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Pierwszy do rozmowy wygarnął się nieletni wyrostek.
- Ja z Panem Kapitanem to na koniec świata! Ja się żadnych niebezpieczeństw nie boję!
Tu pociągnął sążny łyk rumu, choć był w wieku, w którym właściwsze byłoby mleko. Chłopaczek miał blond włosy, niebieskie oczy, piegowaty nos i - dla kontrastu - odciski na rękach, zdarte kolana i zrogowaciałe podeszwy stóp. Był bosy, ubrany w za dużą koszulę i połatane portki, za które zatknął sobie stary pistolet i duży majcher. Ciężko sapnął po łyku alkoholu i rozochocony kontynuował:
- Ja się nie boję, jakem Piotrek zwany Małpą! Ja się biję jak młody lew, nie pierwszyzna dla mnie huk armat, swąd prochu i krew przeciekająca między palcami. I na okręcie to ja wszystko umiem, do pracy na wantach nie ma zręczniejszego ode mnie i wszystkie węzły wiem, jak się wiąże wiem - dla potwierdzenia słów huknął się w pierś - I żagle refuję równo i na prochu się znam i pokład wyczyszczę, fajki nabijam i jakby Pan Kapitan potrzebował to buty wyglancuję, bo się na tym znam.
Pokiwał głową i rozglądnął się po towarzyszach dumny, że miał szansę przedstawić się wśród tak strasznych wilków morskich. I usłyszeć, że jest "najogólniej mówiąc lepszy od innych" - to miło łechtało ambicję chłopca pokładowego i utwierdzało w przekonaniu, że kapitan Bright zna się na ludziach.
- Ten, ten element to ja wezmę i przechowam bezpiecznie. I ani mru mru, pary z gęby nie puszczę - jestem bratem piratem, wiem co to tajemnica!
Skarb! Ogromny skarb działał na wyobraźnię młodego marynarza. Pete czuł, że jego przygoda właśnie się rozpoczyna.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline