Wątek: Zmiany systemu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-01-2011, 10:17   #22
Avaron
 
Avaron's Avatar
 
Reputacja: 1 Avaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetnyAvaron jest po prostu świetny
Ja poszedłem zupełnie innym tropem i zamiast poprawiać WRFRP przygotowałem modyfikacje mechaniki Savage Worlds tak by pasowała do klimatu Starego Świata.

Zapewne zaraz usłyszę zarzut o konwertowaniu pralek na SW, ale powiem Wam szczerze, że ten system jest naprawdę świetny i jestem jego fanem

Prawda jest taka, że ta mechanika działa ona lepiej niż WFRP kiedykolwiek. Rozgrywki są o wiele bardziej dynamiczne, zasady prostsze, a postacie o niebo bardziej wyrównane (pamiętacie "syndrom nagiego krasnoluda"?). Wystarczy dodać Paskudne Obrażenia (my na dodatek ucieliśmy zasady związane z Szokiem) i odrobinę zmodyfikować zasady Fuksów i... Warhammer, naprawdę paskudny i trudny do przeżycia dla postaci

Dla MG największym ułatwieniem w tym zakresie jest błyskawiczne tworzenie wszelkiej maści BNów i potworów. To co zawsze trwało bardzo długo i było wyjątkowo męczące w Młotku teraz naprawdę nie sprawia trudności. Bardzo łatwo również tworzyć wszelkie postacie ad hoc.

Dodatkowym atutem jest wyjątkowa łatwość w wprowadzaniu nowych graczy. Pięć minut tłumaczenia i osoba, która nawet zasiada po raz pierwszy do RPG wie co i jak.

Całość sprawdzona na kilku sesjach. Nic tylko się bawić
 
__________________
"Co będziemy dzisiaj robić Sarumanie?"
"To co zwykle Pinki - podbijać świat..."
by Marrrt

Ostatnio edytowane przez Avaron : 10-01-2011 o 10:25.
Avaron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem