Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2011, 23:23   #26
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Ajabu gwałtownie wyszedł z transu, niczym tonący łapczywie chwytając oddech i wymachując rękoma. Chwilę dochodził do siebie, po czym otrząsnął się, poprawił jedwabny kołnierzyk i rozejrzał po pomieszczeniu. Zauważył, że towarzysze poczęli się już rozchodzić.

- Mam nadzieję, że moje czary nie wywołały u Państwa nadmiernej konfuzji. Ale pozostawmy sprawy duchowe i skupmy się na tym, co nas tu sprowadziło, czyli poszukiwaniu dóbr doczesnych. Czy ktoś z Was byłby tak miły, by streścić mi, co przegapiłem?

Gdy mu już wyjaśniono, potaknął.

- Plany naszych drużynników wydają się nad wyraz logiczne i myślę, że prędko sprowadzą nas na właściwy trop. Korzystając z okazji, pragnę zadać jeszcze kilka pytań Tobie, nasz szlachetny chlebodawco.

Tu ukłonił się lekko Claudisowi. Po chwili sprawił wrażenie jakby miał zawrót głowy, zamknął oczy i przetarł twarz.

- Przechodząc do sedna sprawy. Jesteś Mości Claudisie, jak rozumiem, praktykiem sztuk magicznych. Czy można wiedzieć, jaką szkołę magii zgłębiłeś? Czy w okolicy działają adepci Kolokwium Tradycji Cienia, bądź (Słońce i Księżycu uchowaj!) czarnoksiężnicy Chaosu? - tu w zamyśleniu przybliżył dłoń do oczu, jakby jeszcze nie otrząsnął się z zamieszania - Ach, i czy pierścień, którego szukamy ma jakieś właściwości czarodziejskie? Może odczyniałeś w jego obecności lub nosząc go jakieś potężne zaklęcia? Jakimi czarami był chroniony? I czy jego zdobycie byłoby korzystne dla osób parających się sztukami tajemnymi?
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline