Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2011, 00:53   #43
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Pewnie obaj dobrze wiemy, że przy pomocy logiki można udowodnić wszystko, jakkolwiek durne na zdrowy rozum by nie było.
Cytat:
Logika klasyczna ma to do siebie, że jak wyjdziesz od kłamstwa, to dojdziesz do czego chcesz. To żadna argumentacja.
Taaak... Widzę, że wyraziłem się trochę niejasno.
Nie ma sesji, która w pełni działa na zasadach DnD. Zawsze zdarzy się coś, co od tego odbiega.
Pełno drobnych detalików nie znajdujących odwzorowania w podręcznikach.
I była to odpowiedź na zarzut, że coś, co nie istnieje w podręcznikach, nie pasuje do DnD.

Cytat:
Gracz zakłada, że sesja podpisana DnD odbywa się według zasad DnD i w jednym ze światów DnD. I nie odpowiadaj pytaniem "jaki gracz?"
Taaaak? Doprawdy?
Rzeczywiście... Przepytałeś każdego człowieka zaglądającego do każdej rekrutacji podpisanej DnD.
No przecież zapomniałem, że to takie banalne...

W takim razie ja stwierdzę: Gracz zakłada, że sesja opatrzona dopiskiem DnD odbywa się w jednym ze światów DnD. Wogóle nie myśli o tym, iż działa w tym systemie (zdaję sobie sprawę z absurdalności tego, co powiedziałem, ale chcę pokazać, że nie ma sensu wygłaszanie takich twierdzeń, ponieważ są bezpodstawne).

Na dowód swojego twierdzenia masz tyle co ja. Nic.
I nie będziesz miał niczego, ponieważ jedynym potwierdzeniem byłyby głosy każdego z osobna.

Dlatego też, z łaski swojej, nie wypowiadaj się o tym, co myśli większość.
Psychologowie mówią o tym "czytanie w myślach", ale dodają, że osoba czytająca w myślach zazwyczaj się myli.

Cytat:
Ok, ale wystąpił tu brak płaszczyzny porozumienia, bo ja i pewnie kilka innych osób myślało, że mówimy o podręcznikowych dedekach, a nie Twojej autorce na ich bazie.
Cytat:
Czyli de facto napisałbyś, że prowadzisz autorkę. Tutaj z praktyki wynika, że mechanika będzie dziurawa i bezsensowna.
Ponownie wyraziłem się niejasno.
Zakładamy, że świat, mechanika, wszystko jest tak jak należy, czyli z podręczników.
Na tyle, na ile jestem w stanie się tego trzymać (detaliki).
Do wszystkiego, co jest dodaję, iż można tworzyć własne zaklęcia.

By mechanika nie była dziurawa, gracz musiałby dać je Mistrzowi wcześniej, żeby ten przyporządkował im odpowiednie parametry i modyfikatory.

Jeśli wyrzucimy mechanikę, problem zniknie. Dalej nie będzie to autorka, ponieważ system jest zachowany.
Pominięte są jedynie parametry.

Cytat:
Wcześniej podałeś dwa przykłady złośliwości względem gracza deklarującego kulę ognia, stąd był mój protest.
Podałem dwa przykłady z "setki" tych, które miałem ochotę zastosować. Nie zrobiłem tego, ponieważ nie było to złamanie... niczego.
Gracz zastosował dozwolone działanie.
To, że mnie szlag trafiał to już druga sprawa.
Niemniej wobec graczy staram się być tak uczciwy, jak tylko mogę.

Cytat:
Miałem na myśli postać gracza, nie samego gracza.
Z tego samego powodu.
Zaklęcie "x" jest korzystniejsze, ponieważ eliminuje więcej problemów. Na tej zasadzie.

Cytat:
Nie widzę powodu, by zniechęcać magów do stosowania 'Kuli Ognia'.
Może inaczej. Nie zniechęcać do tych, tylko zachęcać do innych.

Cytat:
W ten sam sposób, możesz stwierdzić, że można posługiwać się jedynie liczbami 3, 5 oraz 7, a do tego wyłącznie operacją dodawania. I co, powiesz że z tego da się wyprowadzić dowolną wartość? Albo, że to pełnoprawna matematyka jest. Ha!
Nie, ponieważ wybierasz tylko te, które spełniają daną zależność - innymi słowy te, z którymi wszystko działa.
Przy sumie nieskończonej idącej od n=1 ciągu an=n^2, n należy do N, działa z 1, 4, 9, 16, ...

DnD bez mechaniki zdecydowanie działa.

Cytat:
Znaczy się można po prostu oszukiwać? Fajnie.
Nie nazwałbym tego oszustwem.

Cytat:
A temu nie, że reguły wyraźnie mówią jak działają czary 0-poziomowe. I działają tylko tak.
A jeśli działają tak, jak reguły nakazują, a jednocześnie zabijają, choć teoretycznie nie powinny?

Cytat:
Ależ podręczniki opisują wszystkie istniejące czary. Jeśli czaru nie ma w podręczniku, to on nie istnieje. To elementarne.
Tak też myślałem... ;]

Cytat:
No patrz, a ja uważam, że wszystko powinno zależeć od reguł, a nie od widzimisię MG.
No patrz, a jednak systemy zostały stworzone dla ludzi...

Cytat:
A jak przemnożę obustronnie przez 0, to otrzymam tożsamość. Jak się już odwołujesz do matmy, to chociaż rób to z sensem . Z logiką szło ci lepiej, nawet jeśli zwyczajnie oszukiwałeś w założeniach :P
I sądzisz, że przy przemnożeniu obu stron przez 0, równanie nie będzie prawdziwe?
0=/=0?
Śmiałe twierdzenie. "Odrzucam ogólnie przyjętą matematykę i tworzę swoją"?
Przy wytykaniu błędów uważaj, żeby owe "wytknięcie" nie było pomyłką, bo to potem dziwnie wygląda

Cytat:
...polecam Ci Monte Cook's World of Darkness. Nawet nie cały setting, ale mechanikę czarowania.
Sądzę, że powinno mi się spodobać

Cytat:
Swoją drogą, IMO kreatywność w freeformie jest nieszczególnie interesująca. Nieograniczone możliwości są równie nudne co możliwości ograniczone przesadnie.
Niekoniecznie, ponieważ gracze rzadko potrafią skorzystać z nieograniczonych możliwości...

Cytat:
Dużo większym wyzwaniem jest kreatywne wykorzystanie ograniczonej już ilości określonych klocków.
...nie mówiąc o "układaniu puzzli".
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 17-01-2011 o 00:56.
Alaron Elessedil jest offline