Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2011, 23:08   #20
malahaj
 
malahaj's Avatar
 
Reputacja: 1 malahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputacjęmalahaj ma wspaniałą reputację
I co ja ci mam Bielonie napisać? Że tniesz, w nie powiem co, trochę? Niby mechanika zła a lepsze DnD? Powiedz mi, tylko szczerze, czy choć raz zagrałeś jakąkolwiek sesje w Bissel, czy nawet poza nim, na DnD? Nie na jakimś tam uproszczonym, zmodyfikowanych czy inne takie brednie, ale na prawdziwym DnD, za którym tęsknisz. Czy rzucałeś na okazyjne ataki, inicjatywę, spoglądałeś na atuty i pytałeś czy w danej chwili gracz chce ich użyć, specjalnie zdolności, opisy czarów, modyfikatory i premie różnego rodzaju, BA, KP, PW, ST, tury, akcje cząstkowe, rzuty obronne czarów i całą resztę? Bo, to jest właśnie DnD. Nie za znanym DnD chyba tęsknisz, bo te opisałem ci powyżej. Pomińmy kwestie tego, czy sam fakt ze DnD jest znane i z czego, przysparza graczy czy wręcz przeciwnie.

Te wszystkie zmiany miały swoją przyczynę i ona bynajmniej nie zniknęła. Czy to będzie DnD czy WH, to tak naprawdę jedne pieron, bo nie chodzi o to na którym systemie gracze zrobią KP, tylko o fakt, że są one nic nie warte a to prędzej czy później odbije się czkawką (nie moją na szczęście :P). Zapewne później, kiedy już uda zrobić się jakąś dłuższą kampanie i dojdziemy do momentu, w którym gracze juz przywiążą się do swoich BG a będą musieli mordować się na wzajem, co jest tylko kwestią czasu. Wszak ciężko o coś wywołującego silniejsze emocje :P Już nie chce mi się po raz enty powtarzać czemu. Szkoda tylko, że nie powiedziałeś tego jasno wcześniej, nie byłoby teraz niesmaku mego.

Powiedz szczerze, to nie chodzi o te czy inną mechanikę, tylko o klimat sesji. O brak brudu, „brutalnego świata”, mroku i zła, które dotyka BG. IMO było za bardzo DDekowo jak na twoje standardy i już.

Cytat:
JESTEM, GDY JESTEM. Wiem, nieładne to, ale jakoś tak wychodzi mi w życiu. Stąd jako MG nie pozwolę sobie na krytykę z powodu nieobecności a Graczy za to samo opieprzać będę. Moje zbójeckie prawo!
Tylko nie zapomni dopisać tego w rekrutacji. :P
 
__________________
naturalne jak telekineza.
malahaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem