Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2011, 17:43   #3
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Wiedziałem, że o czymś zapomnę.
Mechanika będzie obecna, ale ma ona niewiele wspólnego z oryginalną mechaniką Kultu. By zaakcentować element losowy i wprowadzić element ryzyka, posłużę się rzutami procentowymi (k100). Na podstawie waszej historii będę ustalał procentową szansę na powodzenie jakieś akcji. Raczej ograniczą się one do działań dynamicznych (skoki, uniki, ryzykowne prowadzenie samochodu itp.) By ułatwić sobie i mnie zadanie możecie wypisać kilka umiejętności w których wasza postać jest dobra, a w których zdecydowanie słabsza.
Dodatkowym elementem będzie cecha odpowiedzialna za stan psychiczny postaci. Posłużę się w tym przypadku Punktami Poczytalności znanymi z Zew Cthulhu. Postać będzie miała pewną pulę tych punktów, które będzie traciła w chwili gdy zobaczy lub przeżyje coś strasznego. Podobnie jak w Zew Cthulhu gdy straci tych punktów jednorazowo lub w krótkim odstępie czasu dużo, będzie mogła zapaść na chwilowy lub trwały obłęd. Tą mechaniczną stroną sesji nie musicie się martwić. Wszystkie rzuty będę wykonywał ja, a was poinformuje tylko o rezultacie.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline