Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2006, 23:48   #8
pioq
 
Reputacja: 1 pioq ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Solprinc
Krażenie krwi? Wampir ma nieco inne, można je poczuć.
Naprawdę...? Nie wydaje mi się to takie oczywiste, ale to zależy od własnego wyobrażenia nt. wampirzej fizjologii (albo podręcznikowego, jak kto woli). W moich wizjach krew w wampirzym ciele nie krąży, ale to temat na inny post.

Cytat:
Oddech? Bez czy z oddechem... nie zauważamy tego, że oddychamy. To naturalne tak bardzo, że gdyby znikło i "żylibyśmy" dalej, nie zauważalibyśmy tego.
Hu hu hu... (Przepraszam, ale się uśmiałem) Mam dla Ciebie małe ćwiczenie - wbiegnij szybko na 4 piętro ze dwa razy w tę i z powrotem i wtedy pogadajmy nt. oddychania i tego czy je odczuwasz, czy nie. Oddychanie jest tak naturalne dla nas właśnie dlatego, że je czujemy non-stop od urodzenia i niemal nieświadomie. Myślę, że byłoby to przerażające doświadczenie (z pewnością na początku), gdybyśmy przestali oddychać i żyli dalej.

Cytat:
Bólu? Ja nie czuję, jestem zimny i wytrwały.
Rozumiem, że to niby "in character", bo jeśli nie - współczuję. :P

Cytat:
Ważniejsza jest psychika.
O to właśnie mi chodzi. Psychika jest najważniejsza, ale też nie da się jej oddzielić od fizyczności. (Tylko proszę bez wchodzenia w filozofię i wszelkie dualizmy bo to rozmowa bez końca)

Co do reszty posta: wybacz mi proszę bezpośredniość, ale to wyświechtane banały. Samotnik? Jasne, ale przeważnie gramy w grupie ergo "nasze wampiry" pałętają się w grupie. Od cholery jest klanów, covenantów, sekt, rodzin, koterii i wszelkich innych terminów z obu settingów (stary i nowy WoD), które wypełniają kolejne dodatki i podniecają rzesze umysłów graczy, itd. Rozumiem, że rozmawiamy o rpg-owym, WoD-owym wampirze, a nie kulturowym archetypie. Bo to są nieco inne koncepcje, czyż nie? Jedna z drugiej czerpie i wykorzystuje, rzecz jasna, ale nie są tożsame - tak, jak nie są wizje różnych MG-ów i graczy.

Cytat:
Maskarada to też przebieranka wampira przed samym sobą - udawanie przed samym sobą, że się nie jest wampirem.
A to jest ciekawe stwierdzenie. Gratuluję.

Przy okazji - bohater romantyczny czy krwawa bestia? Przecież to się nie wyklucza!
 
__________________
-----
pioq
pioq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem