Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2011, 02:00   #1
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
[Komentarze] Eberron - Dobre złego początki

Witam wszystkich!
Zaczynamy, mam nadzieję dłuższą przygodę z Eberronem.
Post otwierający jest prawie identyczny z tym co zostało zaprezentowane w rekrutacji, gdzieniegdzie dodałem lub odjąłem tylko parę słów. Przebieg zdarzeń pozostał niezmieniony.
Wracacie pociągiem do Wroat z paczką dla waszego zleceniodawcy, krasnoluda Caladura Fallwilkiana. Od wyjazdu ze stacyjki w pobliżu Smoczych Wzgórz minęło tylko około półtorej godziny. Pociąg w międzyczasie zatrzymał się tylko na dwóch mały stacjach. Zbudził was krzyk i hałas. Jesteście zdezorientowani i zdziwieni przebiegiem wydarzeń. Sytuacja wygląda następująco (mapka w panelu sesji):
przy drzwiach pomiędzy przedziałami stoją dwaj zbrojnokuci (oni dopiero weszli i zatrzymali się na wasz widok), w zajmujecie dwie ławki mniej więcej w połowie wagonu. Pomiędzy wami, a zbrojnokutymi stoi przestraszona gnomka (biegła w waszą stronę, ale także się zatrzymała). Na razie nie padły żadne słowa. Od waszej decyzji zależy, co się wydarzy.

Kilka zasad:
- piszemy w pierwszej osobie, czasu teraźniejszego;
- opisy i narrację zwykłą czcionką, dialogi od myślników, myśli kursywą;
- mam nadzieję, że uda nam się narzucić szybkie tempo pisania; na początek proponuje cztery dni dla was po ukazaniu się mojego postu i jeden, maksymalnie dwa dni dla mnie; Zobaczymy jak sprawdzi się taki system. Tempo oczywiście może ulec przyspieszeniu bądź zwolnieniu, zależnie od okoliczności i potrzeb nas wszystkich; każdy poza RPG-ami ma pracę, szkołę, studia, żonę, dziewczynę czy psa, którym musi poświęcać czas i jest to sprawa zrozumiała, ale... patrz następny punkt;
- o wszelkich problemach z odpisaniem i dłuższych nieobecnościach prosiłbym informować; przy braku tak owej będę zmuszony wyciągać przykre konsekwencje dla waszych postaci;
- każdy wasz post będzie nagradzany punktami doświadczenia; będzie to motywacja do częstego i dobrego pisania; na ocenę składać się będzie ocena RPG-owej strony postu (czyli zachowanie postaci, podjęte decyzje, udane działania, wygrane walki), oraz odgrywanie postaci (w warunkach pbf-u jest to tak naprawdę ocena sposobu pisania. Uważam jednak, że nawet osoby słabiej piszące są w stanie opisami pokazać charakter i osobowość swojego bohatera) plus bonusy za systematyczność, oryginalność i wszelkie inne "widzimisie" prowadzącego;
To chyba wszystko. Jakbym sobie coś przypomniał to dopiszę.

Prosiłbym, abyście w komentarzach napisali parę słów o waszej postaci.
Niech to będzie to, co wiedzą o was pozostali. Wygląd, kilka dominujących cech charakteru (które na pewno pojawiły się w trakcie waszej krótkiej znajomości), upodobania postaci itp, itd. Jednym słowem ogólna charakterystyka waszej postaci.
Tak jak pisałem w temacie rekrutacji wasze oba wspólne zadania były proste i bardzo rutynowe. Nie mieliście możliwości, ani sposobności, by pokazać innym swoich umiejętności. W czasie tych zadań nie wydarzyło się nic groźnego. Pierwsze zadanie polegało na eskorcie spanikowanego i lekko paranoicznego kupca, a drugie które właśnie kończycie na transporcie przesyłki. Udało się wam w łatwy sposób zarobić szybkie pieniądze i to trzyma was na razie razem. Mogliście co najwyżej przy ognisku pochwalić się towarzyszą co potraficie i czego do tej pory dokonaliście. Jesteście niewątpliwie na etapie scalania się waszej kompanii i tak naprawdę żaden z was nie wie jak długo ona przetrwa. W tej chwili najważniejsze jest dla was bieżące zadanie, a co będzie dalej czas pokaże.

Musicie także ustalić wspólnie dwie ważne:
- po pierwsze w czyim plecaku znajduje się przesyłka, którą macie dostarczyć;
- po drugie kto czuwał w czasie, gdy do waszego przedziału wpadła gnomka; ta osoba otrzyma ode mnie na PW dodatkowe informacje;
Jeżeli wolicie sami nie podejmować decyzji, jak mogę wykonać dwa rzuty kośćmi i przekazać wam kto został przez nie wskazany. Czekam na waszą decyzję.

To chyba wszystkie najważniejsze informacje.
Jeszcze raz serdecznie witam wszystkich i życzę miłej zabawy i mądrych decyzji
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół

Ostatnio edytowane przez Takeda : 20-01-2011 o 02:45.
Takeda jest offline