Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2011, 17:08   #9
Nefarius
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
-Na wschód jest Brungham, to niewielka osada, ale mają tam potężnego duchownego, który potrafi leczyć chorych! Raz nawet kiedyś tam byłem. Ale nie wiem jak to daleko. No i jest jeszcze Grush na południe, to też mała mieścina a tata kiedyś mówił, że tam to kawał drogi trza pokonać.- odrzekł młodzieniec, nim ugryzł kawałek mięsa. W przeciwieństwie do młodszej siostry która jadła z ochotą, co z resztą Kargana nie dziwiło bowiem od wieczora poprzedniego dnia nie miała nic w ustach.
-Po drodze do Brungham możemy spotkać trolla. Tak mi tata mówił kiedyś. Żebym nigdy nie opuszczał wioski i nie szedł w stronę Brungham, bo tam mogą mnie znaleźć wielkie, straszne trolle.- dodał po chwili. Chłopak zdawał się być bardzo mądrym dzieckiem. Mądrym i pechowym.

Nim Kargan zdecydował w którą stronę się udać skromna grupka ruszyła przed siebie by czym prędzej opuścić pobojowisko, co by dzieci nie patrzyły na martwych sąsiadów. Dopiero po chwili, dochodząc na skraj osady łowca dostrzegł na ostałej się ścianie dziwne bazgroły, malowane na szybko, przez osobę, które bogowie z pewnością poskąpili talentu malarskiego. Kargan dostrzegł namalowany kształt przypominający nieco legendarne smoki, tyle, że ten nie miał skrzydeł a osiem łbów. Pod obrazem jaszczury znajdował się napis. Kargan nigdy nie miał do czynienia z czytaniem i pisaniem, jednak znał z widzenia literki, którymi posługiwali się ludzie. Te na murze były niepodobne, bardziej zawiłe, łowca z pewnością nigdy wcześniej ich nie widział, ale nie miał bladego pojęcia co też mogło tam pisać.
 
__________________
A na sektorach, śląski koran, spora sfora fanów śląskiej dumy, znów wszyscy na Ruch katować głosowe struny!
Nefarius jest offline