Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-01-2011, 20:26   #13
Hermit
 
Hermit's Avatar
 
Reputacja: 1 Hermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodzeHermit jest na bardzo dobrej drodze
- Pies ci mordę lizał, Nicklach - odparłem gniewnie. Nie zważałem na obecność kobiety, ale cóż... Tak wyszło. Przetarłem sztywnymi ruchami dłoni oczy, dając upust złości.
-Proszę o wybaczenie, Frido. Mamy za sobą kawałek drogi, i wcale nie takiej lekkiej...
Spojrzałem raz jeszcze na Nicklacha, już inną miną niż przedtem. W tej było trochę więcej spokoju, lecz oczy przedstawiały zawziętość. Może i moja uwaga była niestosowna, ale jego odpowiedź wcale nie lepsza.
Altan natomiast, ciekawy jak wszyscy, wycedził bez ogródek na temat jakiegoś pudełeczka. Wcześniej nie miałem okazji go zobaczyć, lecz teraz mój ciekawy wzrok skierował się na pakunek. Gdzieś już taki gadżet widziałem, i nawet z miejsca zorientowałem się skąd.
Pytającym wzrokiem omiotłem pozostałych doszukując się odpowiedzi.
Dwa pudełeczka? To i może nagroda była by podwójna
Pierwsza, odruchowa myśl wykazała się najbardziej rozsądna, lecz skarciłem ją jak niesfornego psa. Fakt, że drugi taki sam przedmiot znalazł się w tym samym pociągu dawał wiele do myślenie.
Teraz po wstępnych grzecznościach przyszedł czas na pytania.
 
__________________
"Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"
Chan
Hermit jest offline