Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-01-2011, 11:08   #29
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
- Niech będzie mi przebaczone, szlachetny panie – przepraszał Murzyn- jeśli moje indagacje wywołały Twe wzburzenie. Celem ich jednak było wyłącznie dobro powierzonej sprawy. Możesz być pewien, że Twoje tajemnice pozostaną u mnie bezpieczne. Zaś Twe zaufanie do mojej osoby, które skłania Cię do powierzenia mi tak wrażliwych informacji jest dla mnie źródłem zarówno dumy jak i zapału do baczniejszych poszukiwań. Pozwól więc, że oddalę się teraz, gdyż każda chwila zmarnowana w śledztwie, jest chwilą darowaną złodziejowi.

Tu ponownie ukłonił się, co powoli stawało się jego zwyczajnym gestem. Miał już odchodzić, lecz wstrzymał się.

- Ale niewłaściwym byłoby rozpoczynać tę misję, uchybiając tradycjom przodków. Mości Claudisie, wśród ludu Kudo, z którego pochodzę, istnieje zwyczaj łączący więzami wiary i zaufania dwóch ludzi, jak choćby chlebodawcę i najmitę. Zwyczaj dający im poczucie wzajemnego oddania i lojalności. Jest to zwyczaj wzajemnego obdarowania się. Czy byłbyś skłonny spełnić tradycję dobrego ludu Kudo i tym samym dać satysfakcję poszukiwaczowi, który wyrusza na trop Twej własności?

To mówiąc, zerwał sobie pióro z kapelusza i wręczył je szlachcicowi. Niezależnie od tego, czy zleceniodawca odwzajemnił gest i też mu coś podarował, pożegnał się i wyszedł. Daleko jednak nie uszedł, bo w korytarzu zawróciła go Kira.

- Zamieniam się w słuch, moja droga towarzyszko. Cóż tak istotnego pragniesz nam przekazać? – Zaglądał elfce przez ramię, jednocześnie opróżniając kolejny pucharek wina, który (zgodnie z propozycją) był zdobył.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 22-01-2011 o 11:52.
JanPolak jest offline