Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-07-2006, 19:42   #21
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Czemu DnD? Hesus Maria i Józef Święty, bo tak mi najprościej. Mechanika d20 to bardzo, bardzo prosta sprawa jak dla mnie- ot, rzuty ponad ST. Zaawansowanej walki nie używam, wprowadziłem kilka zmian (KP równa Ref + Wytrw, pancerze dające redukcje obrażeń, broń palna i zasady pojedynku, obniżenie KW) i z heroica powstał całkiem fajny systemik, który trzyma się na pograniczu między heroicznym a mrocznym systemem, co jak ulał pasuje do mojego dość mHocznego świata.
No tak, ale dlaczego nie przesiadłem się na coś innego gdy zacząłem prowadzić mHoki? Mechanika wfrp to dla mnie czarna magia- tu k10, tu k100, tu k6, tam k12... Monastyr, który jak ulał pasowałby do świata, ma tak pomieszaną mechanikę, iż przy każdej sesji muszę sprawdzać co i jak w podręczniku. Savage worlds- mimo niektórych ciekawych rozwiązań- nie zainteresowało mnie jakoś specjalnie. A poza tym mechanika to u mnie tylko dodatek, więc... Niech żyje DnD
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline