Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2011, 20:40   #17
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Arango - oczywiście pisałem o frpg.

Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Avaron dobrze zdiagnozował objawy, ale źle ustalił chorobę. Przyczyna słabych sesji leży przede wszystkim w złym podejściu do rpg, które to podejście wykreowały kiepskie gry komputerowe w stylu Diablo lub Gothic i równie kiepskie książki fantasy w stylu autora Roberta Jordana. Gracz który w myśli że w PBF-ie będzie kimś używając wyłącznie miecza jest w błędzie. Klepanie w klawiaturę znudzi mu się po dwóch postach. To samo się tyczy mistrza gry, jeżeli nie potrafi postawić graczom realnych problemów w których muszą pogłówkować to sesja PBF nie będzie sesją, a jakimś rodzajem powieści.

Mistrzem gry, który zmusił mnie jako gracza do myślenia i kombinowania w grze jest Bielon. Polecam jego sesje tym, którzy nie boją się brać sprawy w swoje ręce.
Czy mi się wydaję czy kompletnie odwróciłeś kota ogonem? Diablo jest jedną z lepszych gier komputerowych to po pierwsze (nie radzę jednak dosłownie go przerabiać na frpg, bo Diablo prawdopodobnie wymorduje wszystkich). Zabraniasz ludziom grać wojownikiem? No chyba, żebyś pisał "nie będziesz kimś używającym wyłącznie miecza! Mamy różne narzędzia mordu". A co jeśli jednak nie znudzi się? Co jeśli ktoś lubi grać wojownikiem? Trudne problemy oczywiście są mile widziane w frpg, ale nie mogą być wyłącznością. Nie na tym rzecz polega.
I jeśli jako "myślenie i kombinowanie" masz na myśli "najlepiej nic nie robić" to ok, może gdybym od samego początku nic nie robił to moja postać by żyła. Ale to tak trochę nie bardzo z frpg no i ta ostatnia sesja to koronny przykład olania mechaniki, o której w tym temacie jest między innymi mowa.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem