Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2011, 07:17   #114
Charlotte
 
Reputacja: 1 Charlotte nie jest za bardzo znany
Karczma Krwawa Kiszka

Helga popatrzyła badawczo na Faethora, jakby zastanawiając się, jak ma ująć w słowa to co chciałaby mu powiedzieć. Elf rozumiejąc, że niełatwym zadaniem jest otworzyć się przed kimś całkiem niedawno poznanym, nie poganiał przyjaciółki. Helga pociągnęła nieco zamówinoego piwa i przez chwilę kontemplowała jego klarowną barwę.

Przepraszam, zamyśliłam się Helga z uśmiechem odezwała się do Faethora.

Widzisz, urodziłam się tu w Altdorfie, na terenie zwanym Klatką. Nie wiem kim byli moi rodzice, ale to w sumie nie aż tak istotne. Od dzieciństwa słyszałam powiedzenie, że Kto w Klatce się urodził, ten w niej zostanie na zawsze Helga popatrzyła na elfa szukając zrozumienia w jego oczach.

Nie wiem dlaczego, ale od kiedy tylko o tym usłyszałam, postanowiłam, że mnie to przysłowie nie będzie dotyczyć. Robiłam w swoim życiu co tylko mogłam, by się wyrwać z Klatki i pozostać niezależną. Początkowo szło mi niecałkiem ... Helga nieświadomie uroniła łzę na wspomnienie tamtych niełatwych czasów.

Jednakże w pewnym momencie miałam nieco szczęścia - poznałam Miriam Złotą. Ona, nie wiem jakim sposobem, stwierdziła, że jestem kolejną Aasimarą, Gestor Opiekunką. Helga popatrzyła na Faethora i zastanawiała się ... czy zrozumie?
Gestor Opiekunów, jest zawsze trzech. To jedna z wielu reguł trójek w Klatce. Każdy z Gestorów ma nieco inne miano. Nie wiem, czy każde nadała mu Miriam, czy też są to miana zwyczajowe. Ale w sumie to mniej ważne, Gestorzy noszą miana: Aasimar (lub Aasimara), Recturnus oraz Gamin. Zadaniem Gestorów jest załatwianie sporów pomiędzy frakcjami z Klatki. Można powiedzieć, że są kimś w rodzaju rozjemców i sędziów i straży miejskiej w jednej osobie na terenie Klatki. Każdy z Gestorów cieszy się szacunkiem i poważaniem. Gestorką byłam jeszcze całkiem niedawno ... Helga uśmiechnęła się nieco smutno i pociągnęła solidny łyk piwa. Nie tylko po to by zwilżyć gardło wyschłe od gadania, ale by także owe niemiłe uczucie ścisku zniknęło z jej żołądka.

Szkolenie Gestora obejmuje wiele ciekawych spraw i zagadnień. Nauczyłam się dokładnie slangu Klatki, praw i obowiązków Gestorów, niepisanych praw Klatki. Właśnie także przez to, że miałam stać się Aasimarą trafiłam też na lekcje fechtyunku do Gormana.
Odkąd udało mi się wyprowadzić poza Klatkę nie mogłam już pełnić funkcji Aasimary. Poprosiłam Miriam by zrobiła co w swej mocy by znaleźć nową Gestor Opiekunkę, ale nie wiem czy się jej udało. Jak widziałeś niektórzy nadal pamiętają moje miano ... Helga uśmiechnęła się na wspomnienie min zbirów, gdy powiedziała, że jest Gestor Opiekunką.

Wiesz ... zakochałam się ... uśmiechnęła się. Uśmiechem beznadziejnie zakochanego podlotka. Zakochałam się w pewnym czaromiotaczu i mieszkałam z nim przez pewien czas... Helga westchnęła z uczuciem jakiegoś bólu i żalu dość szybko okazało się, że moje zakochanie było jedynie zauroczeniem. Ale polubiłam tego drania. Niestety obecnie musiał wyjechać z Altdorfu. Helga znów na chwilę przerwała swoją opowieść.

W czasie, gdy Helga opowiadała co niektóre z faktów swego życia, Miriam rozmawiała z przybyszem. Rozmawiali dość cicho, jednak nie na tyle cicho, by to oraz owo nie dotarło do ucha Faethora i Helgi. Okazało się, że przybysz jest beznadziejnie zakochany w dziedziczce możnego i znanego rodu, a on sam niestety aż z tak bogatego i znanego rodu nie pochodzi. Ot kolejna historia o dwojgu zakochanych, którym rodzice nie pozwalają przebywać razem. Jego prośba, sprawa do Miriam była prosta - czy mogłaby sprawić iż jej rodzice zaakceptują jego oświadczyny miast zaserwować mu czarną polewkę.

Widzę, że gość naszej Miriam już wychodzi rzeczywiście petent Miriam z uśmiechem na ustach dziękował jej. Wręczył dość dyskretnie niewielką, ale solidnie obciążoną sakiewkę, i zbierał się do wyjścia.
Poczekamy aż wyjdzie ... rzuciła cicho Helga.
 
__________________
Dla każdego żywego bytu istnieje broń, przed którą nie może się on uchronić. Czas. Choroba. Żelazo. Wina...
Charlotte jest offline