Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2011, 13:59   #28
behemot
 
behemot's Avatar
 
Reputacja: 1 behemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwubehemot jest godny podziwu
Moim zdaniem...

Avaronie nie dotykasz sedna:
Czy moja sesja RPG mi się podoba
A ) Tak -> Super, tak trzymać.
B ) Nie -> Zdiagnozować, naprawić, powtórzyć.

Po co komplikować, jak można po prostu.

Przyznam, że mam problem ze zrozumieniem o co ci chodzi czy twoja teza to:

Sesje na LI nie są prowadzone zgodnie z zasadami sztuki.
I...?
To nie łyżwiarstwo figurowe, niezależna komisja ekspertów nie musi oceniać jak się bawimy. Truizmy: Każdy bawi się jak lubi, co gorsza preferencje jednego gracza mogą być różne dla każdej sesji.

Użytownicy LI wcale się nie bawią, tylko udają.
"Uwielbiam zapach Flame'u o poranku."

Użytkownicy LI (MG) popełniają błędy
Bywa. Sporo z tych zarzutów wygląda bardziej na problemy z warsztatem:
Bezsensowne (niepotrzebne) historie postaci, Sztywnych fabuł, Nie potrafią rozwiązywać problemów, brak akcji (statyczność).
A z warsztatem jest tak, że jak ktoś poprowadzi jedną sesje, to następna będzie lepsza. Jeżeli uważasz, że wiesz jak się robi sesje, zawsze można napisać jakis poradnik pisania szkicu przygody.
(to całkiem serio, bo to myśle że była by pomocna rzecz, nawet troche dziwne że nie ma takich tekstów (nie tylko na LI ale ogólnie internecie))

Twój MG nie prowadzi sesji w spósób który by ci odpowiadał
Napisz mu PW z listą co ci się nie podoba?

Nie ma sesji, które by ci się spodobały.
Część zarzutów podpoda pod preferencje: Wtórności postów, Teatr samotnych aktorów, Uduchowione monologi, storytelling.
Rozwiązania:
- poprowadź samemu.
- załóż w sondach temat o swojej wymarzonej sesji.

Generalnie gadanie o sesji przed jej rozpoczęćiem, z jednej strony bywa przyjemne, z drugiej może ewentualnie wpłynąć na jej jakość. (czyli podwójne zwycięstwo)

Mechanika nie taka
Zrób temat i napisz własną, a potem czekaj aż ktoś podeśle linka z adnotacją "ale to już było". Sam mam wrażenie, że niektóre mechaniki (np DnD) nie działają dobrze (zwłaszcza na forum). Wszystko da się zrobić jak się chce.

W skrócie, zamiast lamentować jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Lepiej coś zrobić, choćby i dla 3 osób.

Offtop:
Koty są fajniejsze, bo mają miękkie futro, a jak się je głaszcze to miło mruczą.
 
__________________
Efekt masy sam się nie zrobi, per aspera ad astra
behemot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem