Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2011, 20:39   #29
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Prawie wszystko zostało już powiedziane, więc dopiszę się krótko.

Trochę to co prawda wygląda, jakby Avaron krytykował przemysł motoryzacyjny, bo zobaczył rozjechanego kota. Jednak nie sposób mu odmówić trafności uwag. Są na forum postaci z długimi historiami, z których nic nie wynika w grze. Są sesje pełne lania wody, gdzie posty graczy nie popychają fabuły do przodu, a służą prezentowaniu fajności bohaterów. Ale jakoś znajdują amatorów. Ja tego nie lubię, Avaron tego nie lubi, lecz ktoś to musi lubić, skoro gra. Jednolinijkowców też nie lubię, ale nie przeczę, że mają swoich graczy i trwają aktywnie.

SÅ‚owo na dziÅ› to komunikacja.

Teraz będzie dygresja: na kilka lat rzuciłem RPGi, bo stwierdziłem, że te gry nie działają. Kilku facetów wyobraża sobie wspólnie nieistniejącą sytuację i zawsze w końcu okazuje się, że każdy myślał coś innego. "A ja stałem metr dalej!", "Myślałem, że mam jeszcze naboje!", "U mnie elfy tak nie robią!". A jeśli nie da się dojść do porozumienia, to ta forma gry nie ma sensu. Tak myślałem. Trochę mi przeszło.

Co z tą komunikacją? RPG (PBF, czy jakiebądź) to gra polegająca na komunikacji. I przekaz informacji jest tu najważniejszy. Stąd niech sobie ludzie grają jak chcą: postami "na awatar", czy "2a4 na temat: bohater siedzi na krześle i myśli". Tylko niech forma rozgrywki będzie jasno podana w rekrutacji. Już raz w mojej krótkiej karierze na Lastinn naciąłem się, bo sesja, do której się zapisałem, okazała się wyglądać zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażałem. Zrezygnowałem, tragedia się nie wydarzyła, ale gdybym wiedział wcześniej - nie zgłaszałbym się. Stąd ja, rekrutując do sesji PB, zawsze podaję o co mi chodzi: klimat, tematyka, inspiracje. Komunikacja, głupcze.
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.
JanPolak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem