Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2011, 14:26   #10
nojann
 
Reputacja: 1 nojann nie jest za bardzo znany
Zaletą propozycji Yzurmira jest to, że co jakiś czas następuje zmiana ról, ale wydaje się, że może to trochę przeszkadzać w drodze do stworzenia ciekawej historii. Wydawać się może, że przy czymś takim może być więcej zabawy - takiej zabawy jak w PBF (wtedy kości mają uzasadnienie), niemniej ja uważam, że równie wiele radości może dawać po prostu wspólne tworzenie czegoś bez przywiązywania się do swojego bohatera.

Natomiast koncepcja scen odpowiada mi. Generalnie jestem za podejściem filmowym do opisywania tego, dlatego to mi do gustu przypadło.

Cytat:
Napisał Morior Zobacz post
Jeśli chodzi o system pisania to proponuję tak: Wspólnie ustalamy wszystkie szczegóły. A jedna osoba ubiera to w słowa. (Za każdym razem inna).
Jestem za

Cytat:
Napisał Morior Zobacz post
Rozumiem, że mamy wymyślić jakąś postać. Z tym, że wymyśliliśmy już ich trochę w GD. mamy wymyślić jeszcze jedną i dłużej ją opisać? I co z tymi pomysłami z GD? Które wejdą w życie, a które nie?
To, co wymyślone w GD jest baardzo ogólnie napisane. Główny bohater zasługuje na trochę więcej miejsca. Jeśli chcesz rozwinąć któryś z pomysłów z GD do budowy głównego wątku/bohatera, to proszę bardzo. W takiej formie, jak w GD te postacie mogą być tylko postaciami epizodycznymi/drugoplanowymi.
Co do wykorzystania pomysłów, to sam nie wiem, które wziąć, a które zostawić, ale pewnie sam widzisz, że w jedną całość się to nie składa. Jeśli przyjmiemy - tak jak napisałeś - że wspólnie ustalamy wszystkie szczegóły, to w trakcie tworzenia będziemy weryfikować, co jest ok, a co nie. Myślę, że to po prostu może służyć jako taki bank pomysłów, którym będzie się można posiłkować w każdej chwili.

Cytat:
Napisał Morior Zobacz post
Jeśli chcemy mieć dobrą fabułę, to musi ona tyczyć się jakiegoś problemu. Rozumiem, że będzie to chęć udowodnienia, że główny bohater wcale nie jest zły.
Albo, że jednak jest zły.
 

Ostatnio edytowane przez nojann : 28-01-2011 o 14:39.
nojann jest offline