Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2011, 12:09   #11
kanna
 
kanna's Avatar
 
Reputacja: 1 kanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputacjękanna ma wspaniałą reputację
Zaprosiłam na Lastinna moją znajomą - razem grywamy w sesje na innym forum. Lubimy się, i znamy, a nawet przyjaźnimy, w życiu prywatnym.
I usłyszałam "No co ty, grać..z nieznajomymi?"

I wtedy uświadomiłam sobie, ze właśnie tak jest - gram tutaj z ludźmi, których nie znam. Nie mam więc do nich żadnego stosunku emocjonalnego na starcie. Potem cześć z nich zaczynam, nie użyła bym słowa lubić/nie lubić a raczej wyróżniać. Wyróżniać z tłumu innych graczy. Bo fajnie piszą, bo mają poczucie humoru, albo dlatego, ze moja postać weszła z ich postaciami w jakieś szczególne interakcje. Lub prowadzą sesje w sposób, który mi bardzo odpowiada. I gdzieś tam zaczynam szukać tego gracza, czy tego MG. A podobno jest tak, że bodziec prezentowany częściej zaczyna nam sie podobać I nabieramy do niego stosunku emocjonalnego. I dziś - kiedy mam juz jakiś staż na LI - mogę powiedzieć: tak, LUBIĘ grac z tym, czy tym graczem, a z tym nie znoszę. Ale nie wiem, czy lubię/nie lubię danej osoby - bo jej nie znam. Potrafię tez odróżniać człowieka od zachowania - czyli jak MG zrobi coś, czego nie znoszę (=porzuci sesję bez słowa wyjaśnienia) to nie będzie znaczyło, że go (jako osobę ) znienawidzę i na najbliższym konwencie kiedy go spotkam naubliżam mu przy ludzkich
Na innych forach zdarzało mi się natomiast grywać z osobami, które ZNAM. Czasem osobiście, czasem tylko ich poglądy, które wypowiadają na rożne tematy. I jest , oczywiście, tak, ze jedne z tych osób lubię bardziej, inne mniej. I musze powiedzieć, że jest jedna osoba, której nie znoszę. I bywa, ze jesteśmy w ostrym konflikcie. Natomiast w jednej sesji, która właśnie w czasie tego konfliktu była grana, nasze postacie szły jak burza Emocje przeniesione z forum dodały im charakteru.
Zdarzało mi się tez grywać w LARPach. I jeżeli tam była osoba, której nie lubię, to po prostu unikałam z nią kontaktu. Bo nie chciałam marnować czasu larpowego na sprzeczki.
 
__________________
A poza tym sądzę, że Reputację należy przywrócić.
kanna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem