Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-01-2011, 21:45   #36
Panicz
 
Panicz's Avatar
 
Reputacja: 1 Panicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputacjęPanicz ma wspaniałą reputację
Nie, ja mam inne nieco założenie. Niech delikwenta/delikwentka do mnie napisze, ugadamy szybko, kim chce grać, ja daję akcept i ruszamy. A w sesji może sobie dodawać wujków karczmarzy, zaginione dzieci i zdradzające go żony (lub zdradzających ją mężów). W końcu to sesja, a nie kartka papieru przed monitorem jest po to, by tworzyć i rozwijać historię.

Ale to tak sobie napisałem, a zgadzam się z Tobą KD. Też uważam, że metoda 'proszę o postać - dostaję postać' jest najlepsza. Dlatego ja piszę raczej, co wystarczy i będzie spoko (ów mini-konspekt), a nie jakie są sztywne ramy. I Malahaj pewnie myśli podobnie. Nic nie narzucać, ale sugerować, co wolimy.
Bo szkoda czyjegoś czasu na pisanie rzeczy, które nie zostaną użyte.

Dużo wynika z charakteru samej sesji. W sesji akcji wystarczy archetyp 'Brudny Harry' czy 'Sherlock Holmes'. Ewentualnie jakaś mała zahaczka fabularna, żeby było za co szarpać. No, a w ogóle: brak historii nie krępuje, historia już wyraźnie ogranicza. Miałem to ładniej wyszlifować, ale wychodzę, a i tak widać, co jest grane.
 
Panicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem